Znaleziono 6 wyników

autor: terecha
20 mar 2012, 11:43
Forum: Obróbka metali
Temat: jak zrobić w warsztacie coś takiego
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 5982

Nie dzięki, na 100% nie podbiorę.

Super, zabiorę się za hydroforming.

Życzcie mi powodzenia!

A teraz drugie pytanie...
Jak byście wykonali taką rybkę, aby koszta nie wyszły kosmiczne:

http://www.flickr.com/photos/45229040@N02/5607543932/

Składa się z 2 części, blacha gruba na 2mm. Nie wiem czy opłaca się robić tłoczniki, kopyta itd.. dla 1 sztuki. Proszę o podpowiedzi
autor: terecha
12 mar 2012, 16:38
Forum: Obróbka metali
Temat: jak zrobić w warsztacie coś takiego
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 5982

maz pisze:to mozna zrobic przez hydroforming, czyli tak jak wczesniej kolega napisal.
to chyba będzie najtańsza opcja. Bądź co bądź nie będzie z tego rewelacyjnego wydechu ale od środka zabezpieczę emalią gorącoodporną, może zda egzamin.

Teraz kolejne pytania, załóżmy że chcę rozbyć sobie kolanko tym sposobem.
1. Jakiej blachy użyć aby mogłabyć potem łatwo pochromowana?
2. Jaka myjka i ciśnienie?
3. Technika spawów?
autor: terecha
12 mar 2012, 16:15
Forum: Obróbka metali
Temat: jak zrobić w warsztacie coś takiego
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 5982

FDSA pisze:To nie jest kolanko :) tylko komora rozprężna / dyfuzor silnika dwusuwowego. Problem jest taki że nie bardzo można sobie tego zrobić na chybił trafił bo ma to wpływ na pracę silnika -rezonanse w układzie wydechowym itd.

Technologia klepania takiego czegoś w warunkach protypowych jest taka że robisz sobie wzór ze styropianu potem okładasz paskami papieru tak żeby uzyskać żądane kształtki tworzące rozwijalna powierzchnię. Według papierków wycinasz blachę i zwijając składasz po kawałku całość. Co prawda trochę mizerny ale efekt masz tutaj:

http://allegro.pl/wydech-sportowy-dyfuz ... 73562.html

Pozdrawiam
FDSA
coś takiego rozważałem, tylko jak już wspomniałem. Muszę to zrobić z 2 kawałków.

[ Dodano: 2012-03-12, 16:17 ]
marek żebrowski pisze:kolego jak widzę jest to tłumik rezonansowy , spełnia on w silnikach 2 suwowych rolę turbosprężarki , na zdjęcia jeśli się nie mylę jest pokazany taki jak stosowany w kartach . jego konstrukcja wcale nie musi być tłoczona jak na zdjęciu ale może być złożona z wielu sciętych stożków , pozostaje oczywiście kwestia obliczenia rury . nie wiem do czego planujesz jej użyć ale musisz wiedzieć że rury rezonansowe pracują w wąskim zakresie maksymalnych obrotów silnika powodując kilkudziesięcioprocentowy wzrost mocy oraz 15-20 procentowy wzrost obrotów. tu masz proste liczenie rury albo i nie http://www.mh-aerotools.de/airfoils/javapipe_en.htm
to prawda, pozwala dwusuwowi lepiej oddychać i zwiększa podciśnienie przy suwie ssania. Tylko o dziwo mój silnik jest 4 suwowy a takie kolanko było tylko dla ozdoby.
autor: terecha
12 mar 2012, 14:40
Forum: Obróbka metali
Temat: jak zrobić w warsztacie coś takiego
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 5982

tak, mogę zakupić ew. jakiś potrzebny sprzęt, ale nie mam wiedzy jak się za to zabrać. Co najgorsze nie mam już oryginału kolanka na szablon
autor: terecha
12 mar 2012, 14:38
Forum: Obróbka metali
Temat: jak zrobić w warsztacie coś takiego
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 5982

ale wiesz że blacha w takim kolanku jest bardzo gruba. Wątpię żeby woda dała radę ją wydymać
autor: terecha
12 mar 2012, 14:25
Forum: Obróbka metali
Temat: jak zrobić w warsztacie coś takiego
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 5982

jak zrobić w warsztacie coś takiego

witam!

Potrzebuję wykonać do swojego motocykla zabytkowego nietypowe kolanko. Nie mam fot ani nic, ponieważ oryginał do dziś zgnił kompletnie. Kolanko było trochę podobne do współczesnych dwusuwowych buc. Coś takiego:
http://shop.1stmx.co.uk/dep-2-stroke-mo ... 3187-p.asp

Specjaliści za zrobienie tego cuda żądają 20 000. Pamiętam, że u mnie szły tylko 2 spawy i to przez całą długość kolanka, także było zrobione z 2 arkuszy a nie jak to na fotce - z kilku..
Czy jest szansa aby wykonać to w warsztacie? Narazie dysponuję jedynie inwertorem, arkuszami blachy i drobnym sprzętem do cięcia. Wiem, że oryginalnie musiało być kopyto i do którego dociskano prasą tłocznik i formowano w ten sposób blachę, niestety taki sprzęt kosztuje z milion :/ A ja bym chciał jakimś niedużym kosztem.

z góry dzięki za podpowiedzi!

Wróć do „jak zrobić w warsztacie coś takiego”