Znaleziono 3 wyniki

autor: pabloid
29 wrz 2011, 11:30
Forum: Rysunek techniczny
Temat: Moment w belce
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2110

No prawda jest taka, że ja to się tego nauczyłęm na studiach- a nie z książek :mrgreen: Książki żadnej jakoś nigdy nie miałem, żaden z kolegów też nie miał :mrgreen: No moze dlatego, że były to wykłady i ćwiczenia z autorem tego skryptu z postu mojego przedmócy :mrgreen: Wykłady a przede wszystkim ćwiczenia i się człowiek nauczy..Warunek- nie jest na studiach przez przypadek. Potem ta wiedza i tak traci znaczenie jak się rozwiązuje problemy przy użyciu programów komputerowych, ale pomaga w swiadomym ich stosowaniu. No nikt nie będzie dziś liczył sił w konstrukcji statycznie niewyznaczalnej- czyli w praktyce każdej metodą sił, albo przemieszczeń bo idzie zwariowac. A takie belki jak ta tutaj to dla odmiany w głowie się liczy :mrgreen: Tylko trzeba być sprytniejszym niż autor tej książki z której pochodzi zadanie z tematu i równanie równowagi momentów nie ustawiać względem pkt A, tylko pkt.B. A dlaczego?- któ myśli teń zrozumie :cool:
autor: pabloid
21 wrz 2011, 21:54
Forum: Rysunek techniczny
Temat: Moment w belce
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2110

Zdolny1989 pisze:to jest podpora stała - rozkładamy na reakcje Rbx i Rby.
A co to wnosi do sprawy? Autor tematu ma problem z siłą Rbx i momentam, który ona wywołuje , oraz chyba taki poważny problem ogólny z najprostszymi podstawami statyki. Odpowiedż juz dostał.
autor: pabloid
21 wrz 2011, 16:55
Forum: Rysunek techniczny
Temat: Moment w belce
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2110

kloli pisze:uczyłam się że tylko siły pionowe występują w momentach
To chyba na kursie fryzjerskim takie nauki.
Siła razy ramie to jest moment i kierunek siły moze być dowolny. Siła Rbx jest reakcją poziomą w punkcie B bo podpora jest nieprzesuwna w poziomie. Względem pkt A (trzecie równanie na skanie) daje moment równy: Rbx razy 2a bo takie jest jej ramię. Znak + wynika z konwencji znakowania- jak ktos przyjał reakcję Rbx dodatnią czyli ze zwrotem w prawo to dała względem pkt. A moment kręcący w lewo czyli dodatni. Ot i wszystko.

Wróć do „Moment w belce”