Znaleziono 1 wynik

autor: lew26
30 lis 2020, 21:31
Forum: Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate
Temat: Stalowa przekładnia ślimakowa
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 6141

Re: Stalowa przekładnia ślimakowa

Odpowiem Ci tylko z doświadczenia. Realizowałem montaż przekładni ślimakowych stal- stal. BARDZO istotne jest zachowanie luzu montażowego. Jeżeli luz jest zbyt mały to się zatrze (naciski powierzchniowe i dodatkowa siła). Jeżeli będzie zbyt duży - nie będzie współpracy na całej wysokości zęba- przekroczenie nacisków powierzchniowych-> zacieranie). Jedyne montaż i metoda tuszowania praca na całej powierzchni zęba.
Powiedz coś o stosowanym smarze. Przekładnie stal stal powinny pracować jedynie w oleju - smar plastyczny jest rozwiązaniem ostatecznym - mocno niekorzystnym.

Konieczne jest usunięcie gradu na powierzchni ślimaka.
Konieczne wymagania przy współpracy stal - stal;
1 Szlifowany ślimak
2 Prawidłowy montaż - luz (na tusz)
3 Brak błędów wykonania (jajo) - zmienna wartość luzu na pełnym obwodzie.
4 Jakie kolwiek odstępstwa od wymiarów nominalnych ( np. stępienie narzędzia pod koniec obwodu nacinania ślimacznicy) powoduje lokalne zatarcie ślimaka, które powoduje natychmiastowe zatarcie ślimacznicy na całym obwodzie.

Przekładnia ślimakowa Stal - Stal nie wybacza żadnych błędów.
W razie pytań pisz.

Wróć do „Stalowa przekładnia ślimakowa”