Jeśli masz tam serwa DC to nie jest tak źle założysz 6 sterowników UHU (bo rozumiem ze 6 osiowy) i po sprawie całość do macha i już. Poszukaj opisów do silników i enkoderow (właściwie starcza V,A, obroty (enkodery w najgorszym wypadku wymienić na 5V AB 90st))
UHU poskładaj sobie samodzielnie (około 200pln na os) lub kup gotowy od kolegów na forum. Do tego potrzebujesz jeszcze zasilacz i instrukcje obsługi do strojenia UHU (Kostner przetłumaczył – bez tego nie ruszysz) na początek zainwestuj w 1 sterownik. Załóż na ramie robota 50-100Kg i podłącz pod najbardziej obciążona os UHU aby zobaczyć jak działa. Z moich oświadczeń wynika (w ostatnim tygodniu spaliłem 6 sterowników), ze do 60V 15A (szczyt 30A) wytrzymują w pracy ciągłej, mam tylko problemy na 150V ale nie sadze aby Twoje silniki wymagały więcej jak 60-90V.
Generalnie nie powinno być problemu z uruchomieniem go. Licz jeszcze spore koszta na szafę sterownicza, klika set metrów kabli, czujniki krańcowe, jakiś płytę glonowa do obsługi sygnałów i sterownia spawarka, ponadto komputer i oprogramowanie ze nie wspomnę o specjalnej klatce na robota do spawania - BHP
[ Dodano: 2006-10-22, 00:40 ]
Ps.
Właśnie oglądałem foto i chyba 100kg nie podniesie
