Znaleziono 1 wynik

autor: olo_3
09 sie 2006, 01:14
Forum: Śruby Kulowe / Śruby Trapezowe
Temat: krok a skok??
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3110

400 kroków to nie mikrokrok tylko pólkrok.

Mikro krok do 2,5A/f wcale nie jest drogi (MARKcomp77- ma zestawy)

Pytanie kolegi o enkoder brzmiało do jakiego sterownika –dalej – programu podłączysz, bo raczej nie chodzi o kwestie mechaniczna

Zawsze możesz zastosować silniki 5fazowe będziesz miał 500 kroków ma obrót w sterowaniu pełno krokowym, i pisk na hali- tylko nie wiem jak przeskoczysz temat sterowników

Serva AC z pewnością są lepszym rozwiązaniem, tylko Sinumerik 840D kosztuje 15000 euro (komplet + 3 małe serva+ podatek 16%)

Wiec zostaje servo DC i sterowniki z alledrogo – nie robiąc reklamy naszemu koledze – kiedyś czytałem w opisie ze podobno obsługują :)

Dokładność jest zależna od precyzji wykonania mechaniki, w dalszej kolejności od zastosowanych materiałów do budowy i ich jakości - a sterowanie daje co najwyżej rozdzielczość – jak słusznie zauważono na początku tematu, niemniej jednak jest ważne, na silnikach krokowych cudów się nie spodziewaj – choć tez nie ma co narzekać.

Właściwie najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie listew pomiarowych zamiast enkoderow, system ten jest dokładniejszy – oczywiście pomijając chińskie wynalazki.

Reasumując:
Ideałem jest sterowanie za 15000 euro plus VAT.

A teraz zastanów się ile chcesz wydać, potem można myśleć jakie rozwiązanie jest dogodne w omawianej klasie cenowej.

Zakupić motory, sterowniki i oprogramowanie w dzisiejszych czasach to żaden problem.

Wróć do „krok a skok??”