Oj Ty niedobry.zaglądałem ale pisać nie mam czasu
A ja ciężko nad tym myślałem...
Bo latem to pal licho...
Ale zimą cenne ciepełko uciekać zbytnio nie może

Wróć do „Silnik 3F + kondensator pracy - sterowane regulatorem fazowy”
Patrz masz rację o tym nie pomyślałem....numerek pisze:aby nie rozpisywać się za dużo to napiszę tak :
mylisz się odnośnie dławienia kanału ssącego
zdławienie ssania powoduje odciążenie wirnika a nie jego przeciążenie - to nie odkurzacz ! tu podciśnienie robimy masą powietrza nie zaś pędem
za mało do przetłoczenia silnik nie ma co robić - więc miele co ma i nie "wydala" bo nie ma czego wydalać![]()
Jeszcze raz dzięki , właśnie tak postąpię....jeśli mogę to robię trójnik Y rozdzielający strumień na 2 równe strugi
gdzie jeden kanał jest roboczy a drugim dławię ssanie - jeśli za dużo ssie to otwieram drugi kanał, jeśli za mało - dławię
Moja wina , wczoraj głowa siadała po cieżkim dniu pracy...Andrzej 40 pisze:Nie miałem zamiaru irytować kolegi. Co do wyrywania z kontekstu - nawet gdybym zacytował całe zdanie, to wynika z niego, że wirnik jest od silnika. Nie ma powodu do obrazy, jeżeli kol. uraziłem, to przepraszam.
Odnośnie powrotu powietrza - jeżeli wentylator ma wydmuchiwać mniej, to przy pełnej wydajności powrót części brudnego daje ten sam efekt co zmniejszenie obrotów i wydmuchiwanie mniejszej objętości brudnego. Tyle, że przy pełnej mocy silnika. Na pewno nie jest to idealne rozwiązanie, ale nie wymaga falownika i umożliwia wykonanie prostej regulacji mechanicznej podziału strumienia powietrza na wylotowe i powrotne. Jak zawsze o ostatecznym rozwiązaniu problemu decyduje użytkownik.
Pozdrawiam.
Andrzej
Tak zwłaszcza ,że wyciąg ma wyciągać powietrze ze spawalni itp ;]Andrzej 40 pisze:Może prostą regulację mechaniczną - na wylocie część powietrza kierować z powrotem na warsztat?
Może należałoby przeczytać całość zamiast wyrywać z kontekstu , z którego zresztą wynika ,że chodzi o wirnik wentylatora a nie silnika...Andrzej 40 pisze:"udało się znaleźć na allegro silnik 1,5kW z wirnikiem za 200zł " .
Przepraszam sympatycznego kolegę, ale mnie to rozbawiło i od razu nasunęło myśl, że silnik bez wirnika byłby tańszy.