Znaleziono 2 wyniki

autor: Tasiorsz
09 mar 2010, 17:18
Forum: Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)
Temat: Krańcówki i pozycja bazowa w mach3
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5537

Dziękuję za odpowiedz
krzysiekgrab pisze:Po najechaniu na krańcówkę program przypisuje dla tego miejsca wartość 0 (lub inną określoną przez użytkownika).
Gdzie w mach3 określamy wyżej wspomnianą wartość.
krzysiekgrab pisze:Co do krańcówek limitowych to możemy je zastąpić limitem softwerowym ustawianym w machu. program nie pozwoli na wyjechanie poza ustawione wartości np -10,100
Gdzie w mach3 ustalamy limit softwerowy
autor: Tasiorsz
08 mar 2010, 21:51
Forum: Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)
Temat: Krańcówki i pozycja bazowa w mach3
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5537

Krańcówki i pozycja bazowa w mach3

Witam serdecznie.
Proszę o informacje dotyczącą uzyskiwania pozycji bazowej w mach3 przy wykorzystaniu płyty SSK-MB1. Co i jak trzeba skonfigurować aby po użyciu "REF ALL HOME" osie maszyny zatrzymały się w określonych pozycjach. Czy oprócz "REF ALL HOME" są inne możliwości uzyskania pozycji bazowej (wyjściowej)?

Proszę o informacje dotyczącą krańcówek. Proszę Mnie poprawić jeżeli się myle ale z tego co się zorientowałem po przeczytaniu kilkunastu postów:
1) krańcówki Xhome, Yhome, Zhome (po jednej na każdą oś-tyle przewiduje płyta SSK-MB1) służą do określenia pozycji bazowej poszczególnych osi - i tu moje pytanie:
- załóżmy ze rozpatrujemy oś x. Stół porusza się w dwóch kierunkach +X , -X. Po której stronie bramy montujemy krańcówkę. Czy to jest od jakiegoś parametru uzależnione w mach-u. Układ działa tak że stół dojerzdża do krańcówki Xhome i wraca do pozycji nastawionej (gdzie i w jaki sposób ustalamy pozycje bazową w machu)
- może należy zastosować na każdą oś po dwie krańcówki równolegle. Jeżeli tak to gdzie i w jaki sposób ustalamy pozycje bazową w machu
2) krańcówki "bezpieczeństwa" montujemy na każdą oś po dwie i łączymy je równolegle do do E-STOP.
-czy można zastąpić te krańcówki wykonując określone nastawy w programie

Z góry bardzo dziękuje za pomoc

Wróć do „Krańcówki i pozycja bazowa w mach3”