Znaleziono 3 wyniki

autor: Pneumokok
19 gru 2015, 15:15
Forum: CNC podstawy
Temat: Podstawowa literatura [budowa maszyn, obróbka skrawaniem]
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 2993

Widze, że wszystkie twoje wywody opierają sie na założeniu, że właściciel/szef zna się na robocie - to jest całkiem inna sytuacja. A co jesli sie nie zna? - bo tu mamy taki przypadek, tez mam go ślepo słuchać? ja szanuje zdanie każdego i każdego wysłucham jeżeli inna metoda okaże się lepsza to wtedy tak postępujemy, ale jeżeli prezes nie rozróżnia frezarki od tokarki, to w jaki sposób ma mi pomóc? KAŻDA robota to balans między czasem wykonania, łatwością wykonania i opłacalnością. Jeżeli u siebie masz takich fachowców, że szef musi po was poprawiac, zeby zlecenie przynioslo zysk - to Wam gratuluję. Dalsza dyskusja nie ma sensu, bo ty masz zawsze rację.
Takich zadufanych w sobie pracowników należy eliminować.
A propos zarozumiałych/zadufanych ludzi. A ja pamiętam jak by to było wczoraj, że był wątek na tym forum z pytaniem jaką maszynę trzeba posiadać, żeby zrobić jakiś detal. I wszyscy Ci tłukli do łba, że da rade zrobić detal na frezarce manualnej, a Ty nie wierzyłeś i pisałeś, że TYLKO CNC I CAM. I tylko cały czas powtarzałeś 'pokaż jak to zrobić, bo nie wierzę, bo sie nie da'. Już kolega zapomniał?
autor: Pneumokok
19 gru 2015, 12:06
Forum: CNC podstawy
Temat: Podstawowa literatura [budowa maszyn, obróbka skrawaniem]
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 2993

kubus838 pisze: Niespotakałem się z taką firmą (oprócz tej którą tu wskazałem) gdzie właściciel nawet nie wie co ma w firmie. Podejrzewam, że niespotkałem się dlatego bo te firmy bardzo krótko istnieją.

robert
Widocznie niezbyt wiele widziałeś, bo nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz :)

To jakich narzędzi użyć, w jakiej ilości i dobór parametrów to już leży w gestii technologa/programisty/operatora, a nie dyrektora finasowego/księgowego. Niech ktoś to zajmuje się finansami dalej się tym zajmuje, a nie wtrynia w robotę i NARZUCA mi jakich i ile narzędzi mam używać. On ma swoją działkę i ja mam swoją działkę. Ja osobiście bardzo tego nie lubię, jak ktoś, kto przeczytał parę książek i myśli, że pozjadał wszystkie rozumy, narzuca mi swój wyimaginowany sposób wykonania detalu, choć nigdy wcześniej w życiu nawet pilnika w rękach nie trzymał. A na dokładkę jeśli taki ktoś jest uparty to już koniec świata. Fachowiec ma decydować o tym jak będzie robiona robota, a nie księgowy.
Bo jak każdy w firmie będzie miał od czegoś ludzi czyli właściel do prowadzenia firmy, frezer do sprzątania maszyny, kierowca do mycia auta...
Bzdurne przykłady.

Pozdrawiam
autor: Pneumokok
18 gru 2015, 23:43
Forum: CNC podstawy
Temat: Podstawowa literatura [budowa maszyn, obróbka skrawaniem]
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 2993

kubus838, daj se siana. Po cholere mu znajomość paramterów obróbki, albo strategii obróbczych w CAM?. Kolega mówi, że będzie zajmował się finansami. Raczej wystarczy, jak będzie rozróżniał wiertło od freza. Jeśli będzie chciał się zagłębiać dalej - to proszę bardzo. Na samej obróbce skrawaniem świat się nie kończy. Polecanie bardzo dogłębnych pozycji w literaturze lub szczegółowych zagadnień mija się z celem. A co jeśli w tej firmie pracują także konstruktorzy? Zaczniesz mu wmawiać, że bez zaawansowanej znajomości reologii nie ma nawet co zaczynać pracy w tej firmie? :lol: A to jakie narzędzia do danej roboty kupić? - to on od tego będzie miał ludzi. Spokojna twoja rozczochrana. Ja nie znam się na kadrach/księgowości/finansach, a on nie zna się na robocie narzędziowej - każdy ma swoją działkę. A jeśli chce się popytać, bo jest tym zainteresowany - to tym lepiej dla niego.

Poradnik obróbki skrawaniem Sandvik'a jest bardzo przyjemną pozycją, bo jest napisany bardzo przystępnym językiem. Pozwala zrozumieć i przyswoić podstawy skrawania nawet osobie, która nie miałą z tym temtaem wcześniej zbyt wiele wspólnego.

Pozdrawiam

Wróć do „Podstawowa literatura [budowa maszyn, obróbka skrawaniem]”