Znaleziono 4 wyniki

autor: Pneumokok
01 sie 2014, 22:32
Forum: Obróbka metali
Temat: Toczenie twardego NC11LV
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 3018

malpa500000 pisze:borsztanka hmm u nas mowia na to fujara w która wkladasz małego nozyka oprawkowego i roztaczasz otwory ytaczaki tylko do malych dziuurek faje do duzych u nas sie toczy srednice rzedu fi700 wiec montuje sie normalnego doza do obr zew i jedzie sie w srodeczku. z doswiadczenia wiem ze sprawa pilna ty sie bedziesz pocil z takim malym fujasem i wkoncu dorobisz oprawke zamocujesz porzadnie i zrobisz
Moja maszyna ma max. średnicę toczenia 350mm z tym ,że z obecnym uchwytem nie złapię więcej niż 250mm :] więc 700mm to dla mnie totalna abstrakcja :)
szuler666 pisze:czyli o pracy na tokarce masz mikre doswiadczenie
Niestety tylko rok.
autor: Pneumokok
01 sie 2014, 20:50
Forum: Obróbka metali
Temat: Toczenie twardego NC11LV
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 3018

malpa500000 pisze:hmm spróbuj 0.4 powinno isc nie powinno wykruszyć bo wejdzie w pełne beda mniejsze drgania. taki wytaczak to nie wiem czy nie za cięki pasowało by coś konkretnego lub chociazby podspawac delikatnie tego małego do jakiego plaskownika grubszego, pozniej go odetniesz lub wykonaj taka oprawke masywniejsza gdzie wsadzisz tego malego i dociagniesz go srubkami.


Spawanie całkowicie odpada. Muszę korzystać z tych narzędzi, które mam.
malpa500000 pisze: ja tez spawy obrabiam plytka zółtą do nierdzewki o lepiej znosi uderzenia.


A ja właśnie te żółte odstawiłem. Bo mam takie tylko do zwykłej stali. Myślałem, że jak pokryte azotkiem tytanu to więcej wytrzymają - a tu du** :D Chyba sprawa się rozbija o gatunek węglika. Płytki, które mam do nierdzewki są całe czarne - nie jestem pewien co to za powłoka.
szuler666 pisze: otwor masz całkiem duzy to zamiast bawic się takim cienkim wytaczadłem uzyj "borsztangi" wkładasz w nia noż do obrobki zewnętrznej i pewnie jedziesz otwor


Pierwszy raz słyszę słowo borsztanga. Nawet google nie wie nic na ten temat :D. Ale domyślam się, że to jakaś przeróbka/samoróbka. Nie ma niestety na to czasu. Pierwsze co będę robił w poniedziałęk z rana to właśnie ta tulejka, bo sprawa jest pilna, aż szczypie.

Pozdrawiam
autor: Pneumokok
01 sie 2014, 20:04
Forum: Obróbka metali
Temat: Toczenie twardego NC11LV
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 3018

ArturMAZAK pisze:...oczywiscie bez chłodziwa.
Pytanie z ciekawości, dlaczego bez chłodziwa? Nie lepiej jak się leje i chłodzi płytkę? Czy do twardego zawsze Kolega nie polewa?
WZÓR pisze:Ja do hartowanego używam płytki ,,V'' Walter-a.
Negatywne czy pozytywne? I z jakim promieniem? Do wewnętrznych czy zewnętrznych powierzchni?

Mam płytki VNMG z ostrzem 0,8 do zwykłej stali i 0,4 do nierdzewki oraz VCMT z ostrzem 0,4 do zwykłej stali/nierdzewki (wszystko do powierzchni zew.). Te z ostrzem 0,4 chyba odrzucam odrazu, bo obawiam się, że jak tylko zobaczą materiał to się same pokruszą :D
malpa500000 pisze:pasowala by troche płytka do ulepszanego skoro nie masz to probuj zwyklymi lub do nierdzewki...
Dość często zdarza mi się obrabiać detale po napawaniu i płytka do nierdzewki zdecydowanie lepiej sobie radzi z obróbką, mimo, że napoina (nie wiem czy taki wyraz istnieje :D ) ma kształt nieregularnego smarka na powierzchni czołowej i do tego jest twardsza.

Co do powierzchni zewnętrznej to jestem raczej spokojny. Bardziej obawiam się o powierzchnię wewnętrzną, a głównie o to czy wytaczak nie będzie drgał. Jak wezmę płytkę V o promieniu 0,8 to więcej wytrzyma, ale wytaczak do nich jest cienki jak siki węża (fi 10). Mam płytki DCMT z promieniem 0,8 ale to są dziwne płytki, bo jak są nowe to drgają a jak sie przytępią to się drgania ustępują i powierzchnia wychodzi aligancka - więc one też odpadają. Chyba jedyne co mi pozostało to płytki WNMG, ale za to te mam tylko z promieniem 0,4.

Ah oczywiście nie napisałem tolerancji na rysunku: fi110 (+0,2), fi 134 (-0,2)

Pozdrawiam
autor: Pneumokok
01 sie 2014, 18:35
Forum: Obróbka metali
Temat: Toczenie twardego NC11LV
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 3018

Toczenie twardego NC11LV

Dzień dobry :)
Mam do przetoczenia tulejkę z NC11LV, która jest zahartowana do ok. 56 HRC. Wymiary przed (A) i po (B):
http://zapodaj.net/cc788c3491cb0.jpg.html

Do stoczenia jest niewiele. Nigdy takiego twardego nie toczyłem. Mam zrobić to na gotowo - bez szlifowania. Niestety nie posiadam płytek do tak twardych stali. Mam pytanie a raczej kilka: Jakie parametry? Jakie ap? Vc? f? I jake płytki?

Oto moje przemyślenia - proszę o poprawę

średnica zew:
płytka CNMG 160408
Vc - 60/70 m/min
ap: 0,1 mm
f: 0,1 mm/obr

średnica wew:

płytka WNMG 160404
Vc - 60/70 m/min
ap: 0,1 mm
f: 0,1 mm/obr

Proszę uprzemie o podpowiedzi. Za wszelkie propozycje chętnie kliknę POMÓGŁ :mrgreen:

Pozdrawiam

Wróć do „Toczenie twardego NC11LV”