Znaleziono 4 wyniki

autor: Mateusz-M
29 kwie 2014, 23:51
Forum: Frezarka - konstrukcja metalowa
Temat: Przebudowa Frezarki 1 FRA
Odpowiedzi: 70
Odsłony: 18593

harryD pisze:

Da się w PLC ustawić wartość luzu nawrotnego ?
Witam.
W pliku .ini na końcu konfuguracji każdej osi wpisujesz "backlash = x.xxx"

Widzę zę początki z linuxem więc pytaj.

Ogólnie ładne jeździ, tylko coś rezonasują silniki przy małych prędkościach. jakie sterowniki masz i czy nie ma w nich przypadkiem regulacji rezonansu, u mnie jest śrubka na wkrętak gwiazdkowy i po regulacji kultura pracy o wiele lepsza.
Pozdrawiam.
autor: Mateusz-M
07 mar 2013, 15:47
Forum: Frezarka - konstrukcja metalowa
Temat: Przebudowa Frezarki 1 FRA
Odpowiedzi: 70
Odsłony: 18593

harryD pisze:Zgadza się. robi się co nieco lecz ta maszynka jest pod konkretnie inna robotę i z innej branży , seryjną. takie rzeczy jak wahacze to hobbystycznie po jednej sztuce.

Jaką średnicą narzędzia jedziesz przy takich parametrach ?
co do pasków - skoro 0.3 mm masz odchyłki to jak zostawisz 0.1 mm na wykończenie to jakim cudem wyda ci detal ?

co do sterowania to jeszcze nie ma decyzji na co padnie.
dzieki wielki jakiś obraz juz zaczyna się klarować
Witam.
To 0.3mm to już taki max który zawsze biorę pod uwagę, nie jest to wina samych pasków, frez też się lubi ugiąć, zazwyczaj wykończenie na dwa/trzy przejścia robię więc detale wychodzą :grin:

Przy takich parametrach ostatnio pracowałem frezem 8mm 4p, nie wiem jaki gatunek alu, ale nie zaklejało mi frezu więc pogoniłem z posuwem.
Oczywiście moich parametrów radze się nie trzymać, bo zawsze dobierane na oko i słuch :lol:
autor: Mateusz-M
07 mar 2013, 01:39
Forum: Frezarka - konstrukcja metalowa
Temat: Przebudowa Frezarki 1 FRA
Odpowiedzi: 70
Odsłony: 18593

Witam.
Kolega frezuje dużo gratów z aluminium, wahacze dla whelieholix itp.
Jeżeli frezarka ma obrabiać aluminium w większości to może by tak śruby ze skokiem 10mm i "milion" obrotów na wrzecionie :lol:
U mnie przykładowo mam silniki 6.9nm, śruby 5mm na obrót, i alu idzie z lekko na zagłebieniu 2mm, 5 tys obr/min i 2m/min. Może kolega będzie mial jakiś punkt zaczepienia.

Co do pasków, przy zgrubnej obróbce odchyłki do 0.3mm ale zostawimy 0.1 na wykończnie i przy śrubach o dokładności c5z wymiary do 100mm mieszczą sie w 0,02mm.
Także pasków sie kolega nie boi.
Linuxcnc instalować, backlasch ustawić i pracować :grin:
Pozdrawiam.
autor: Mateusz-M
27 lut 2013, 19:24
Forum: Frezarka - konstrukcja metalowa
Temat: Przebudowa Frezarki 1 FRA
Odpowiedzi: 70
Odsłony: 18593

Witam.
Ja proponuje niech kolega próbuje zwiększać zakres na oryginalnej prowadnicy.
Jaskółka która nie pracuje całą swoją długością będzie i tak sztywniejsza niż wózeczki.
U mnie a maszynce w Y też był taki problem i po prostu na max wartości y jaskółka pracuje na 3/4 swojej długości.
Pozdrawiam.

Wróć do „Przebudowa Frezarki 1 FRA”