Znaleziono 1 wynik

autor: Mateusz-M
11 wrz 2021, 10:50
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Tokarka 360x1000 drgania, hałas
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 2983

Re: Tokarka 360x1000 drgania, hałas

Witam.
Szukałbym w skrzynce przełożeń, wałki po których zębatki się przesuwają sprawdzałeś czy proste? Wrzeciennik dokręcony w opór? Odkręć pokrywę, wypuść olej i włącz na chwilę zerkając do wnętrza skrzynki, odsłuchaj stetoskopem przykładając końcówkę np. do zaślepki łożyska z przodu lub tyłu wrzeciennika, Bez oleju nic sie jej nie stanie jak chwile pochodzi i stuk będzie wyraźniejszy bez pokrywy jeżeli na prawdę stamtąd pochodzi.
Te stuki wyglądają na brak precyzyjnego obrotu..
Był na forum temat dotyczący TUM którym się cuda działy i winny okazał się jeden z wałków od zębatek, zwyczajnie był krzywy.
Pozdro.

Dodane 10 minuty 58 sekundy:
Jakie łożyska dokładnie wrzuciłeś na wrzeciono? P5 jak sugerują w manualu? Pytam bo w swojej muszę zmienić,
Jak rozbierzesz wzeciennik to zwróć szczególną uwagę na pierwsza zębatkę która jest połączona z kołem pasowym na zewnątrz, moim zdaniem to najsłabszy punkt.

Wróć do „Tokarka 360x1000 drgania, hałas”