Chodziło mi o to, że serwis zabronił cięcia laserem srebra. Odbicia mogą go podobno uszkodzić. Mnie udało się przeciąć srebro na próbę laserem ale były problemy z "wstrzeleniem" się.ganzi pisze:Tak z czystej ciekawości zapytam, wiesz może jaki jest tego powód? Jakiś czas temu słyszałem opinie, że wodą można ciąć praktycznie każdy materiał…okazało sie, że serwis Bystronica odradzi (zabronił) przeprowadzania jakichkolwiek prób na srebrze.
Po części masz rację, 0,8 mm to najmniejsza średnica dyszy tnącej, ale w przypadku cięcia abrazyjno – wodnego. Zdaje się, że w Polsce jest też kilka maszyn, które przystosowane są do cięcia czystym strumieniem wodnym, zwanym "cięciem suchym". W maszynach tych stosuje się dysze, których średnice zaczynają się od 0,08 mm.Szerokość linii cięcia jest zbyt duża (0.8 mm, laser ciął 0,2 na aluminium i to było to)
Jesli chodzi o cięcie nie abrazyjne (suche) to nie słyszałem żeby w ten sposób cięto metale. Plastik, korek, gumę - tak, ale o metalach nie słyszałem. Jeśli dałoby się w ten sposób to byłoby wspaniale.
Pozdrawiam
Paweł Pawlicki
[ Dodano: 2009-05-03, 22:43 ]
qoptics,
[/quote]qoptics pisze:Nie wiem jak z kosztami poniewaz nie mam pliku PLT zeby do maszynki dać i obliczyć szacunkowy czas frezowania, wiem ile kosztują takie frezy i są dostępne powiedzmy od ręki po świętach
Jak masz pliki to podeślij i pogadamy o kosztach.
a na jaki adres mam podesłać? ten co w stopce, na stronie?