Znaleziono 1 wynik

autor: lolo2
20 sty 2017, 22:10
Forum: Na luzie
Temat: Jaka szkoła po gimnazjum (ważne)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 2211

dawid1555 pisze:.....

Powiem ci jak to wygląda z autopsji. Sam kiedyś stałem przed takim wyborem.

Uważam że uczenie się w kierunku zarządzania, handlu, marketingu itp To jest największa głupota i ojciec ci to potwierdzi. Najważniejsze to mieć fach w ręce.
Samego zarządzania nauczysz się od ojca, na pewno już ze wszystkiego się żali, komu sprzedać, od kogo towar, w jaki sposób odbywają się zakupy itp itd... Ta wiedza ci w zupełności wystarczy. A wież mi jak będziesz starszy i ojciec zacznie cię traktować jeszcze poważniej to siłą rzeczy wmusi w ciebie jego tok rozumowania.

Handlowca, Marketingowca to se zatrudnisz/wynajmiesz jak będzie taka potrzeba i nie będziesz dawał rady. Specjalisty od produkcji już ciężko.

Najpierw skup się na tym w czym firma taty się specjalizuje, do czego służą maszyny, co jak się robi itp.

Nie da się uczyć czegoś czego się nie lubi. Skoro ciebie nie ciągnie do "handlowca" to nie idź do takiej szkoły, bo tylko się będziesz męczył.

Ja na 100% wybrałbym
technikum - operator obrabiarek skrawających

Dlaczego?
Bo masz kontakt z obrabiarkami, bo znasz ich kinematykę, możliwości. Jako "być morze" przyszły szef MUSISZ BYĆ LEPSZY OD SWOICH PRACOWNIKÓW, bo najprościej jest powiedzieć nie da się. Jak tak ci zaczną pracownicy mówić i ty w to uwierzysz, to jesteś skończony.


Technikum potraktuj też jako przedłużenie gimnazjum, bo praktycznie dużo więcej się nie różni. Powtórka z Chemii, geografii, biologi, Polskiego, Historii itp. A jedynie kilka teoretycznych przedmiotów z obróbki skrawaniem. (nie mylić ze starymi technikami - tu apel do starszej gwardii).

Pamiętaj że po technikum możesz i powinieneś iść na studia. I kierunek studiów możesz znowu wybierać jaki ci się żywnie podoba.

Ja poszedłem na Mechanika i Budowa Maszyn specjalności (Informatyzacja i robotyzacja wytwarzania, Konstrukcja maszyn i urządzeń) Bardzo ale to bardzo świetne kierunki po których praca szuka ciebie a nie ty pracy.

Wróć do „Jaka szkoła po gimnazjum (ważne)”