Znaleziono 3 wyniki

autor: lolo2
16 wrz 2013, 18:33
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: Wyliczanie kosztów cięcia laserem
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 35230

Dziwie się ze aż tak dokładne obliczenia są ci potrzebne do wyceny cięcia. U nas to bardziej cenniki są stałe bez "większego" znaczenia czy to łuk czy linia prosta. Najważniejsza jest długość cięcia, grubość materiału, rodzaj materiał no i względnie liczba otworów. Porównujemy wtedy długość cięcia do czasu cięcia i wychodzi cena zależna co jest bardziej opłacalne dla nas (bo ogólnie jakąś stawkę godzinową też trzeba przyjąć).
autor: lolo2
19 maja 2013, 10:32
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: Wyliczanie kosztów cięcia laserem
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 35230

www.kimla.pl_ pisze:
Uwaga!
Nie powinno się po prostu liczyć długości cięcia ponieważ skomplikowany detal z dużą ilością otworów będzie cięty dłużej niż kwadrat o tej samej długości konturu.
Jest to ważne ponieważ różnice w czasach mogą być nawet 10 krotne.

...

w/g tych cen mając laser Kimla w wersji z napędami liniowymi 3kW dla blachy 1.5mm średnia prędkość cięcia z uwzględnieniem średniego skomplikowania detali będzie ok 24m/min czyli w godzinę wytnie 1440m * 2,2zł/m, więc powinniśmy przyjąć do wyceny koszt godziny 3168zł.

Wiem, że podana wartość jest trochę szokująca ale jeśli się ma porządną maszynę i klientów którzy zapłacą 2,2zł za metr cięcia blachy 1.5mm, to da się zarobić 3000 zł /h z uwzględnieniem technicznych kosztów cięcia oraz wynagrodzenia operatora.

Zgadza się, skomplikowanie detalu zwiększa cenę usługi.
Nie tylko kształt przedmiotu wydłuża czas cięcia, ale też technologia cięcia. Przykładowo firma Trumpf ma technologię FlyCutting. Gdzie przy tym samym detalu, przy tej samej prędkości cięcia można skrócić czas nawet o kilkadziesiąt procent.

Tak tylko porównywanie 3kw Fiber do 3kw CO2 nie ma sensu. Ty będziesz ciął 24m/min ja na Co2 wyciągnę w granicach 10m/min. Dodatkowo laser nie pali przez 100% czasu. No ale prawda jest taka czy wytnę to na fiberze czy na co2 dostane tak samo wycięty arkusz.

Podsumowując powyższe, można stwierdzić iż kto w najbliższym nie zamieni swojego co2 na Fiber ten może się obudzić z ręką w nocniku.

Ot mała historia z życia wzięta.
Powiem tak pierwszy laser Bystronika - nowy, jaki kupiła moja firma zwrócił się przez 1 rok. W sąsiedniej firmie, (kupili od nas tego już używanego bystronika) to po roku operatorzy (zwykli pracownicy) gdy dowiedzieli się ile pracodawca zarabia to zwolnili się i we 2 założyli spółkę oraz kupili używany laser.
autor: lolo2
18 maja 2013, 12:09
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: Wyliczanie kosztów cięcia laserem
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 35230

Bri pisze:600zeta netto? Ciekawe kto i za co tyle kasuje, zrozumiałbym jakby to chodziło o jedyny w kraju laser do cięcia 16metrowych blach :)
A to dużo?
Laser fiber tnie 1mm blachę z prędkością około 60m/min.

600zł/h = 10zł/min.

To wychodzi 1zł za 6 metrów palenia. Nie wydaje ci się to nawet ZA TANIO?

Lepiej klientom nie mówić ile się za godzinę bierze bo to nie ma sensu. Z drugiej też strony nie powinno interesować klienta ile zarobie na godzinę tylko w jakiej cenie dostanie odemnie wypalony przedmiot. Nie po to się kupuję najnowsze i najszybsze maszyny aby zarabiać tyle samo co na maszynach 5 razy tańszych i wolniejszych.

W firmie, w której bywam mają taki powiedzieli mi cennik:
1mm -2,00zł/m
1,5mm - 2,20zł/m
2mm - 2,4zł/m
4mm - 4zł/m
5mm - 6zl/m
6mm - 8zl/m

Cena za 2 miechy będzie dużo tańsza bo przyjdzie nowy fiber (teraz blacha jest palona na CO2).

Wróć do „Wyliczanie kosztów cięcia laserem”