Firm/firemek/zakladow CNC w PL jest od groma wiec argument nietrafiony a co do technologow to takich ofert nie uswiadczysz a jak jest taka to wymagana praktyka i to spora a nie dyplom.No tak to niestety smutna rzeczywistość, ale oprócz operatorów potrzeba również technologów, a mając co nieco w głowie można też pomyśleć o własnej firmie. Na pewno nie kształcą tam dyrektorów , ale specjalistów wysokiej klasy.
Ma Pani pojecie o temacie ale nie zna Pani realiow rynku i tak naprawde nie wie do kogo te oferte kierowac.To co Pani tak ladnie opisala to MIX wszystkiego czytaj nadamiar wiedzy nie popartej praktyka choc moze dobre to dla kogos mlodego po licencjacie np: politologi ktory zapragnie pracowac w CNC.[ Dodano: 2014-10-21, 12:55 ]
Odpowiedz: Oferta jest dla tych którzy chcieliby zdobyć nową wiedzę w obszarze CAD/CAM/CNC poświadczoną dyplomem najlepszej polskiej uczelni technicznej. Wiedzę, na przykład o tym dlaczego i jak obrabia się super twarde materiały, czy cienkościenne części z aluminium, jak unikać płynięcia materiału, co to jest biała linia i jak sobie z tym radzić, jak unikać drgań samowzbudnych, jakie strategie obróbki wybrać dla jakich materiałów i narzędzi, jak przeprowadzać optymalizacje, itp. Po za tym w branży pracuje bardzo dużo osób, które są bardzo dobre w swojej wąskiej specjalności, np. w programowaniu obrabiarki, ale brakuje im wiedzy w zakresie całego procesu wytwarzania części – od projektowania konstrukcji i jej optymalizacji pod kątem obróbki, poprzez optymalne projektowanie technologii, wykorzystanie najnowszych możliwości systemów CAM, po wykonanie i pomiary z wykorzystaniem zawansowanych urządzeń pomiarowych. Co zaś się tyczy wykładowców to większość z nich pracuje również w przemyśle i na co dzień zajmują się tymi problemami. Tak przez ciekawość dodam jeszcze, że w poprzedniej edycji dwie osoby przylatywały do nas na zajęcia na każdy zjazd z Anglii, a w poprzednich było kilku właścicieli bardzo znanych firm z tej branży – jeden z nich nawet przez jakiś czas gościnnie prowadził później wykłady. Podsumowując jest to obecnie najbardziej zawansowany sposób zdobycia wykształcenia i umiejętności tego typu w Polsce i dodatkowo prowadzony przez Politechnikę Warszawską, której dyplom ma coraz większe znacznie.
Dzis dobry operator po kilku-kilkunastu latach pracy zdobywa te sama wiedze i to w praktyce.Operator obecnie to nie tylko guzikowy ale ustawiacz/programista/technolog i kontrola jakosci bo takie realia dyktuje rynek i pracodawcy.
Pracuja jako co? operator/programista czy siedza na tylko w biurze i grzebia w komputerze.Ile ci wykladowcy maja lat i jaka kariere?Moze pierw zaczynali jako robole?[ Dodano: 2014-10-21, 12:59 ]
No cóż mam inną pracę, ale nasi wykładowcy pracują między innymi dla przemysłu lotniczego a tam są baaardzo drogie i skomplikowane detale.
Gratulacje dla Pani skonczyc studia i robic co innego to widac sama Pani doszla do tego ze papierek dzis w PL mozna sobie schowac w ........buty.
"a ja w pracy przez 8 godz. dziennie mam 100% "laboratoria"!!! "
Tak ten Pan chcialby myslec ze pracodawca widzac dyplom waszej uczelni posika sie ze szczescia ,a i widac ze Pani nie zrozumiala dygresji ze kolega przerabia codziennie w praktyce to co wy nazywacie labolatoriami.No to być może nie jest to oferta dla Pana, chyba że chciałby Pan robić w życiu coś więcej.
Bardzo prosze nas uswiadomic ile taka przyjemnosc kosztuje tzn ten kurs ups studia?