Znaleziono 5 wyników

autor: CFA
15 paź 2017, 12:29
Forum: Na luzie
Temat: Różnice kursów walut.
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 1137

kamar pisze:
jasiu... pisze:Ja czasem wysyłałem naprawdę spore kwoty. Przynajmniej ja nie miałem z tym nigdy problemów i nie słyszałem, żeby ktokolwiek miał.
Ja tam nie też nie inwestowałem w złoto a wcześniej nie opłacałem rachunków w marketach ale słyszałem , że niektórzy tak robili :)
Wysłanie przelewu na pierwszy, lepszy adres z interneta to dla mnie wysłanie byle komu :)
Naprawdę, np. bierzecie taki adres i wysyłacie kasę ? http://oszczedzaj.kantoronline.pl/?gcli ... oCYF3w_wcB
Tworzysz problemy tam gdzie ich nie ma.
Zacznij od czegoś prostszego: przejdź się do banku gdzie masz rachunek, zapytaj, sprawdź w innych bankach, może porozmawiaj z właścicielem kantoru w mieście gdzie mieszkasz.
Prawdę mówiąc jak się umawiałem z kantorem na przelewy, to pytałem dlaczego to ja mam przelać walutę a oni mnie złotówki a nie odwrotnie - tzn ja poczekam na złotówki a potem przeleję im walutę i czułem się trochę jak Ty teraz klikając w taki link, ale zawsze masz bank z 1-2-groszową różnicą i gwarancje jak się boisz firm rynkowych. Banki są teraz ogólnie online, więc nie ma to znaczenia gdzie.

[ Dodano: 2017-10-15, 12:33 ]
kamar pisze:Naprawdę, np. bierzecie taki adres i wysyłacie kasę ? http://oszczedzaj.kantoronline.pl/?gcli ... oCYF3w_wcB
Z takich systemów korzystaja moi znajomi do celow wakacyjnej wymiany walut, bo jak mają pojechać gdzieś do Europy i wydać 300 euro, to strata 50zł jest dla nich katastrofą.
autor: CFA
15 paź 2017, 12:07
Forum: Na luzie
Temat: Różnice kursów walut.
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 1137

kamar pisze: to nie jest parę euro które można zaryzykować i wysłać byle komu do wymiany a potem latać po komisjach śledczych :) I płakać, że rząd pozwolił mnie oszukać :)
Ale dlaczego byle komu? Przecież sam możesz zdecydować komu. Możesz korzystać z systemów jak opisał jasiu a możesz ze zwykłego kantoru. Kwestia takiej samej umowy jak kredyt kupiecki - nie robisz dla nikogo na przelew? Ja przez kilka lat przelewałem normalnie do kantoru, a oni po zaksięgowaniu waluty przelewali mi złotówki.
Ale bank wprowadził platformę wymiany i mam to samo, tyle, że od ręki.
Mam wrażenie, że prawie każdy bank, który oferuje rachunek walutowy ma swój wewnętrzny system wymiany, który jest prawie identyczny kwotowo z kantorowym.
No może jakieś różnice maksymalnie 2 groszy, ale jak się uwzględni koszt przelewu SEPA (z firmowego najczęściej płatne), to różnica znika przy 2-3 tysiącach euro a pieniądze masz cały czas pod kontrolą - jeśli tak się o nie boisz.
autor: CFA
14 paź 2017, 22:49
Forum: Na luzie
Temat: Różnice kursów walut.
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 1137

kamar pisze:
CFA pisze: Mam kurs sprzedaży taki jak w kantorze, czasem grosz niżej.
Dzięki, przed następnym fakturowaniem muszę coś wymodzić. Raz cygan przez wieś przechodzi :)
Księgowa to wystawiła DW z różnicą walutową, wstawiła w koszty i zadowolona. :)
W sensie rozliczeniowym sprzedaż waluty w ramach rachunku złotówkowego czy też jednorazowe (w pełnej wysokości) spieniężenie waluty jest proste. Było tyle i tyle, zaksięgowane po tyle i tyle - i sprzedano za tyle i tyle. A jak będzie rachunek walutowy i jakieś rozchody rozłożone kwotowo i w czasie, to trzeba pilnować co po ile przyszło, uwzględniać wszelkie ruchy na rachunku, potem przyjać jakąś zasadę rozliczania (jak w magazynie - fifo) kiedy i ile i po jakim kursie wyszło. Jest troche roboty z tym, ale gra warta świeczki, bo różnice są rzędu kilkunastu groszy na euro. Ostatnio jak mi klient pomyłkowo wpłacił na złotówkowy kilka tysięcy euro, to zabolało troche :-(
autor: CFA
14 paź 2017, 22:10
Forum: Na luzie
Temat: Różnice kursów walut.
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 1137

kamar pisze:
CFA pisze:. Aż dziw, że tyle lat działalności i takie oczywistości są nieznane ...
Jakie to dziwne,że mi te eurasy w kieszeni potrzebne na ...... na koncie zresztą też. Zakupów w € praktycznie nie robię a podatku czy zus-u zapłacić się nie da. A wypłaty pracownicze mogę robić w € ?
Byłby sposób na przeniesienie kosztów przewalutowania :)
Ja mam konto w banku, który oferuje dostęp do platformy wymiany walut.
Mam kurs sprzedaży taki jak w kantorze, czasem grosz niżej.
Nie mam kosztów przewalutowania, dysponuję walutą czy złotówkami z jej sprzedaży spokojnie.
Mam od wielu lat tylko przychody w euro, więc problem u mnie był od zawsze i mam to opanowane :-) Wypłaty formalnie da się zrobić w walucie (w KP jest mowa chyba o formie pieniężnej - może gdzieś zastrzegają, że tylko PLN, ale nie wiem czy jest jakiś ogranicznik) - większy problem będziesz miał z rachowaniem tego albo księgowa Cię pogoni :-)
autor: CFA
14 paź 2017, 21:23
Forum: Na luzie
Temat: Różnice kursów walut.
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 1137

kamar pisze:
Petroholic pisze: poza drugim kontem walutowym, żeby cię nie rżnęli na przeliczaniu...
I co dalej ? Będą czekać na koncie walutowym aż wydam w wakacje ? :) Jaki kurs zastosują przy własnym przelewie z walutowego na złotowe ? Bo jak taki sam to gdzie interes.
Jak już masz na walutowym, to po co kurs do przelewania?
Policzysz tylko różnice kursowe, a pieniądze weźmiesz w walucie przecież.
Jeśli chcesz sprzedawać walutę przez bank, to zawsze bedziesz zdany na ich kurs i albo korzystasz z jakichś platform bankowych, które mają całkiem niezłe warunki,
albo przelwewasz sobie na prywatne konto walutowe i dysponujesz walutą kiedy chcesz i jak chcesz.

PS
To, że kasa firmowa w niczym nie ogranicza. W momencie przekazania na rachunek prywatny - niezwiązany z działalnością -albo wypłaty w gotówce uwzględniasz różnice kursowe (wg średniego NBP albo kursu banku, w którym masz ten prywatny rachunek) i potem robisz co chcesz. Aż dziw, że tyle lat działalności i takie oczywistości są nieznane ...

Wróć do „Różnice kursów walut.”