Ja tam mam większe wymagania. Może i wszystko już jest, ale wiele można by inaczej zrobić.WZÓR pisze:Wykonaj jeszcze podcięcia gwintów.
.... i jak dla mnie to już będzie OK.
Wiadomo, że każdy ma jakieś swoje podejście (i ktoś tam czegoś wymaga na rysunku), ale ja bym zrobił tak:
1. Końcówki gwintowane - może to drobiazg, ale jednak tam gdzie faza powinna być linia
(nie za dobrze widać, ale tam gdzie wyrwanie z nakiełkiem linii chyba nie bedzie, ale z lewej przy M10 na pewno)
2. Podcięcia pokazałbym jednak inaczej - tzn tak jak pisałem wczesniej - zarys wg rzeczywistego przebiegu (albo schematycznie, ale nie tak jak jest teraz - nie wiem jak jest teraz dopuszczalne, ale spotykam tylko inne) i oznaczenie wg normy
3. Wymiarowanie położenia otworu - tego poprzecznego - do brzegu otworu jest dla mnie nieestetyczne. Zarówno na rzucie głównym jak i na przekroju. Tak się nie robi, chyba, że są jakieś uwarunkowania technologiczne, ale z rysunku nic takiego nie wynika.
4. Zachowujmy jakieś proporcje - jeśli średnicę na przekroju A-A podano 15 a kanałek szeroki na 6 jest 5 od brzegu, to do drugiego brzegu powinno być 4mm i położenie narysowane niesymetrycznie.
5. Wymiarowanie w C-C nadal jest do du**. W zupełności wystarczy wymiar 13,6. Podawanie wymiaru 16 jest zbędne, bo i tak widać, że tam jest średnica 21 z rzutu głównego. I ten widok na rzucie głównym tego miejsca też jest źle poprawiony. Dorysowano linie fazki ale zapomniano, że w części niezfrezowanej też jest średnica 21 i nie ma linii pionowej.
6. Alfabet ma dużo liter i spokojnie wystarczyło by ich do kolejnych oznaczeń przekrojów czy szczegółów - a tu ciągle przekrój B-B, szczegół B, wyrwanie B
7. Przyjrzałem się też wymiarowaniu tego otworu nakiełka - gdybyś spotkał się z wykonawcą tego otworu, to on wybiłby Ci wszystkie zęby.
8. Co do konstrukcji nosa nie wtykam, ale kanałek ten 6H9 takim frezem nie wykonasz, bo po pierwsze - wyjazd jest przez materiał - nie da się zrobić tak daleko bez pokaleczenia średnicy fi21. Po drugie będą trudności w uzyskaniu 9 klasy takim typem narzędzia. R15 to jest średnica fi30 i jeszcze coś na trzpień i wysięg i "żegnajcie seteczki".
Z resztą da się żyć

Aha -jeszcze jedno- srednica tolerowana 21m6 - ale jak Ci ktoś te wcześniejsze 21 nietolerowane zrobi na zero, to "dopchasz" ten element współpracujący na miejsce nieco pokaleczony już.
A po ludzku: jak chcesz tam osadzić jakieś łożysko czy inny element to zapewnij dostęp poprzez średnice mniejsze niż 21.