Nie wiem czy się da, bo nie widziałem rysunku. Problemem może być konstrukcja szlifierki, która nie będzie umożliwiać takiego podejścia (nie założysz np tarczy o odpowiednio dużej średnicy) Spróbuj spytać konstruktora jak on sobie wyobraża wykonanie tego co narysowałchrobry22 pisze: Czy da się jakoś szlifować to wykorbienie na zwykłej szlifierce do wałków??

Jeśli chcesz szlifować mimośród i mieć go tak dokładnie umiejscowionego, to trzeba mieć jakieś bazy do wykonania tego. Jeśli możliwe jest nakiełkowanie czopa, to musi być to na tyle dokładnie zrobione, żeby dało się ustalić środek z dokładnością większą niż wymagana dokładność przesadzenia osi. Jeśli nie da się nakiełkować czopa, bo np jego średnica jest mniejsza niż wykorbienie, to jakoś do tego wymiaru 65 trzeba dojść-ustalenie osi do szlifowania -najczęściej poprzez nasadzenie na czopy dodatkowej tarczy/tulejki lub wykonanie jakiegokolwiek innego oprzyrządowania. Oprzyrządownie inne jest też potrzebne gdy wał posiada zewnętrzne czopy w jednej osi a inne gdy właśnie na jednym końcu jest wykorbienie. Wszystkie te zabiegi ustalania położenia gubią po drodze kilka setek i utrzymanie na końcu tych +/- 3 setek jest bardzo, bardzo trudne, albo niemożliwe.chrobry22 pisze: o zastosowaniu tuleji, symetrii osi lub dokładnych czopach - o co Ci dokładnie chodzi?
Do tego dochodzą błędy w nakiełkach zależne od masy ogólnej wału i masy mimośrodowej i jeśli miękki nakiełek, to oś się też przesunie.