Znaleziono 2 wyniki

autor: ERNEST KUCZEK
10 gru 2006, 17:24
Forum: Linki
Temat: Dni podajnikow ARE OVER
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2051

zastosowanie takiego laserka jak najbardziej do produkcji prototyp - maloseryjna, ze wzgledu na koszt eksploatacji jak i czas potrzebny na wyciecie otworow. jesli zastosowanie w wielkoseryjnej produkcji to tylko z uwagi na jakies nietypowe miejsca (na przetloczonym elemecie lub calej konstrukcji), jego ksztalt czy male wymiary gdzie wykrojnik poprostu nie zda egzaminu.

idac analogicznie to tak jakby porownac laser do ciecia blach i prase wykrojnikowa (punch press). jesli ksztalty stosunkowo proste to prasa bije kilka razy szybciej od lasera, natomiast jesli ksztalty nietypowe to na prasie czesto niewykonalne. ostatnio widze tendencje do laczenia prasy i lasera w jedna maszyne. co sie da to wybic a co nie to wypalic.

[ Dodano: 2006-12-10, 17:28 ]
a jeszcze tloczniki, jak narazie nikt nie wymyslil czegos takiego jak "programowane tloczniki uniwersalne". nie mam pojecia jakby to mialo byc zrobione, ale zeby dzialalo tak jak maszyna cnc. programuje to cos, a to wystukuje mi ksztalt jaki chce. jesli ktos zrobi cos takiego to naprawde bedzie kasiasty.
autor: ERNEST KUCZEK
10 gru 2006, 04:08
Forum: Linki
Temat: Dni podajnikow ARE OVER
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2051

wykrojnik owszem, ale przy duzych ilosciach tych samych czesci. tendencja jest raczej taka ze produkowane sa coraz mniejsze ilosci czesci i jakas zmiana. nie wspomne o czasie przygotowania produkcji. dla przykladu modele samochodow kilka lub kilkanascie lat w stecz byly zmieniane raz do roku, dzisiaj kilka wersji tego samego modelu do roku. do produkcji jednostkowej czy maloseryjenj to bardzo fajna sprawa.

Wróć do „Dni podajnikow ARE OVER”