Znaleziono 2 wyniki

autor: FalconPunch
13 mar 2012, 11:29
Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
Temat: Wypalarka plazmowa CNC - projekt, wykonanie
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4298

Dziękuję za podpowiedzi.
Tak więc, dalej przyjmujemy pole robocze 1500 x 3000, prawdopodobnie duże krokówki (rozważamy możliwość frezowania w mdf, plexi itp.). Są oferowane zestawy z krokówkami 12.6 Nm. Co do prowadnic z łożysk problem jest taki, że nie mamy dostępu do warsztatu w którym można takie rozwiązanie wykonać i testować, prawdopodobnie wylądujemy z gotowcem z portalu aukcyjnego (pozostanie zachowanie czystości w obrębie stołu).
Rama wsporcza będzie niezależna od stołu z materiałem, jednak mam małe pytanko: jak realizujecie płaskość profilu pod wałki z podporami (rura kwadratowa 80x80 lub 100x100). Spawać płaskownik, odpuszczać i frezować jak przy frezarkach (na długości 3m) czy jakieś podkładki itp.?
autor: FalconPunch
12 mar 2012, 09:33
Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
Temat: Wypalarka plazmowa CNC - projekt, wykonanie
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4298

Wypalarka plazmowa CNC - projekt, wykonanie

Witam,
studiując zasoby forum, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu wykonania urządzenia do cięcia plazmą ze sterowaniem CNC.
Założenia:
palone arkusze blachy gr. 10 mm o wym. 1250 x 2500 (możliwie powiększymy obszar do 1500 x 3000 - tutaj liczymy na uwagi i sugestie).
Napędy XYZ:
XY - listwy zębate, z regulacją docisku (pozostaje problem dla osi Y, czy dwa osobne silniki sterowane z jednego sygnału, czy wał na drugie koło zębate i zasilane z 1 silnika)
Z - śruba kulowa, wysokość regulowana przez układ THC (prawdopodobnie któryś ze strony Sponsora forum).
Podstawowy problem stanowią napędy, i tutaj szczególnie liczymy na Waszą pomoc. Chcielibyśmy zastosować układ ze sprzężeniem zwrotnym. Znacie może jakieś firmy, które kompletują silniki ze sterownikami. Może macie jakieś sprawdzone rozwiązania w tej dziedzinie? Wiadomo, cena jest dosyć ważnym kryterium, jednak jesteśmy w stanie dać trochę więcej aby wszystko chodziło jak należy.
Program - mamy macha 3, nakładka na plazmę (też kwestia przemyślenia, może wrykrys?).

Łożyskowanie - wałki z podporą (fi 20).

Łącznie na stół ze sterowaniem (bez źródła) chcielibyśmy przeznaczyć ok. 12000 zł.

Źródło - tutaj się zastanawiamy, ale chyba pójdziemy w stronę firmy hypertherm, powermax 65. Rozważamy tańsze 'szermanki', ale nigdzie nie podają parametru przebicia, i obawiamy się czy na pewno maszynki będą ładnie grały w zestawieniu z palnikiem maszynowym (chodzi o dorzucenie THC itp.). Ma ktoś doświadczenia z tańszymi palnikami w technologii CNC?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.

Wróć do „Wypalarka plazmowa CNC - projekt, wykonanie”