chlodzenie nie jest potrzebne, wazne są parametry obrobki,
no akurat filmu z pleksą nie mam, ale troche jej obrabiałem, glownie krecilem filmiki testowe dla klyentow - odbiorców. Na swojej zabawce zwykle obrabiam duzo drewna i mdfu.
nie chodzi o to z czego maszynka jest zrobiona, ale deko przesadziłeś z opisem mentorskim, zwlaszcza na forum, na ktorym informacje te sa oczywiste.
co do ksiązek szukaj na goglach - pomysłowy konstruktor ozywia drewno, oraz wersja angielska ingenious designer wood alive, przebudowa chinczyka na macha czy tez zbudowalem giganta, znajdziesz na amazonie po angolsku, trochje materiałow znajdziesz tez w programowaniu maszyn w książeczce akademickiej polibudki opolskiej itp itd, no o cukrowaniu juz nie wspominam, bo troche mi ludków juz poslodziło hehe, sympozja jakies w Indiach czy Rosji.
Znaleziono 3 wyniki
Wróć do „Frezark cnc domowej roboty - prezentacja”
- 29 kwie 2016, 19:20
- Forum: Frezarka - konstrukcja drewniana
- Temat: Frezark cnc domowej roboty - prezentacja
- Odpowiedzi: 9
- Odsłony: 5384
- 29 kwie 2016, 07:07
- Forum: Frezarka - konstrukcja drewniana
- Temat: Frezark cnc domowej roboty - prezentacja
- Odpowiedzi: 9
- Odsłony: 5384
jasne ze fajnie, nawet parę ksiązek na ten temat napisałem.bogus.cichocki pisze:fajnie ze masz swoje metody pracy z maszynkami
niezbyt szybko to idzie, plekse frezuje sie szybko, żeby nie było wypływki i zaklejania freza.
no ale żebym nie był gołosłowny
https://www.youtube.com/user/soltysdesi ... _as=public
tak na marginesie te sprzegielka skretne szybko popekają, wymien na kłowe, koszt nieznaczny
- 28 kwie 2016, 19:58
- Forum: Frezarka - konstrukcja drewniana
- Temat: Frezark cnc domowej roboty - prezentacja
- Odpowiedzi: 9
- Odsłony: 5384
nauczyciel jakis? ależ pamietamy wszyscy tutaj jak sie obsługuje macha / lina czy tam piko, krancowki nie sa potrzebne pod warunkiem ze znasz ograniczenia swojej maszyny, ale nawet jesli ich nie ma to warto zrobić mechaniczne zderzaki.bogus.cichocki pisze:Uruchomienie maszyny polega na konfiguracji środowiska MACH3. Trzeba pamiętać aby określić w sterowaniu skok śruby i odpowiednio zestroić silniki. Uruchomienie najlepiej podzielić na etapy. W moim przypadku rozpocząłem od osi X. Należy znaleźć maksymalną prędkość przy której silniki nie gubią kroków. Istotna jest tutaj również aby podczas przejazdu nie występowały wibracje. W mojej maszynie nie zastosowałem wyłączników krańcowych. Jest to stosunkowo niebezpieczne. Konstruując takie urządzenie należy pamiętać że silniki krokowe mimo małych rozmiarów mają stosunkowo duże momenty obrotowe. W przypadku gdy przejedziemy poza zakres może nastąpić poważne uszkodzenie maszyny nie wspominając już o możliwości zmiażdżenia palca czy ręki itp. Uważam jednak, że każdy kto składa taką maszynę musi posiadać trochę wyobraźni
ja na przykład na codzien nie uzywam krancówek, mam swoje metody pracy z maszynkami, a mam ich kilka