Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale dodam, że z funkcji toczenia korzysta się wyłącznie przy mocowaniu wrzeciona na łożu tokarki. Mocowanie wrzeciona na kolumnie służy wyłącznie do korzystania z funkcji wiercenia i frezowania. Kiedy wrzeciono jest zamocowane na kolumnie, trudno jest sprawić, by była zachowana oś wrzeciono- konik. Nie wspomnę już o stabilności "tokarki" w tym położeniu, gdyż jest oczywistym, że podniesienie punktu mocowania wrzeciona znacznie ją osłabia.
Jeśli chcesz toczyć przedmioty o przekroku kwadratowym i kołowym, to uchwyt cztero szczękowy samocentrujący nadaje się do tego znakomicie.

Nadal jednak pozostaje kwestia wytrzymałości wrzeciona przy mocowaniu uchwytu większego niż 100mm. Osobiście miałem tokarkę stołową TSB-20 i przeprowadziłem próby z uchwytem 160mm. Maszyna działała, ale w grę wchodziły jedynie wolne obroty, gdyż nawet dla niej uchwyt był stanowczo za ciężki, nie wspominając juz o "mikroskopijnym" OUS-1, który waży zaledwie 75kg, gdy TSB ważyła około 350kg i miała wrzeciennik z prawdziwego zdarzenia. Uchwyt 160mm waży około 8kg i dodać należy do tego jeszcze siłę odśrodkową, która jest już bardzo spora przy takiej dużej obracającej się masie.