Znaleziono 2 wyniki

autor: gelo
19 kwie 2018, 08:45
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Tokarka do 2.5 tyś i odp sprzedającego
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 5813

Re: Tokarka do 2.5 tyś i odp sprzedającego

Majster70 pisze:Sprzedawca miał zapewne na myśli, że działają jak dodatkowe sprzęgło/bezpiecznik - przy większych obciążeniach się rozsypują i nie przeniosą dalej obciążenia

I z tym się zgadzam... Wiadomo, że jak badziestwo z plastiku się rozsypie to lepiej dla reszty, bo się jej nic nie stanie. No ale na tym sprzedawca powinien poprzestać... No ale skoro stwierdził, że wytrzymałość kół stalowych i plastikowych jest ta sama to jakim cudem jedno ma się rozpaść a drugie już nie?
Widać, że ten gość to taki maszynowy "Binienda" czy jak mu tam, co to porównuje puszkę coli do kadłuba samolotu :)
autor: gelo
18 kwie 2018, 19:53
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Tokarka do 2.5 tyś i odp sprzedającego
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 5813

Re: Tokarka do 2.5 tyś i odp sprzedającego

wojtek007 pisze:Ponadto maksymalne momenty uszkadzające koła zębate w gitarze zarówno w stalowych i plastikowych są projektowane na identyczne siły. Różnica jest taka,, że w stalowych obciążenia przenoszą się na dalszy układ a w plastikowych nie.

Może ja czegoś nie wiem, albo mam jakiś słabszy dzień więc może mnie ktoś poprawić - skoro koła stalowe i plastikowe są projektowane na takie same momenty uszkadzające to jakim cudem koła metalowe przenoszą obciążenia uszkadzające, a plastikowe już nie?

Wróć do „Tokarka do 2.5 tyś i odp sprzedającego”