Znaleziono 2 wyniki

autor: x
11 maja 2007, 20:38
Forum: LinuxCNC (dawniej EMC2)
Temat: OpenCAM: cam pod linuksa wart uwagi (GPL)
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 8466

Próbowałem tłumaczyć "User Manual" dla EMC2, co by, podejrzewam, nieco spopularyzowało ten program w Polsce, ale niestety czasu brak. Chociaż, gdybym jakoś solidnie znał angielski to by poszło w wolnych chwilach... dużo problemów z terminologią... Samo przygotowanie książki w TeX-u to już nie problem.
autor: x
08 maja 2007, 23:49
Forum: LinuxCNC (dawniej EMC2)
Temat: OpenCAM: cam pod linuksa wart uwagi (GPL)
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 8466

markcomp77 pisze:
rockykon pisze:czy tam tez jest ograniczenie 45kHz ?[/quo
te]
pod linuksem nie ma sztucznie wprowadzanych ograniczeń!
W LINUX+ 6/2002 jest bardzo ciekawy artykuł. Autor postanowił mierzyć temperaturę za pomocą układu DS1812, który wymaga bardzo dokładnie taktowanego sygnału sterującego, za pomocą peceta z prockiem 333MHz, i na jądrze z serii 2.4. Po napisaniu programu sterującego jako modułu jądra okazało się, że utrzymywanie taktowania w okolicach kilkunastu mikrosekund nie stanowi problemu. I to bez łaty czasu rzeczywistego! Oczywiście nie da się w tym czasie grać w Quake.

Kurczę, ale DLACZEGO BASIC??? Już nie można było tego zrobić w Python-ie, Perl-u, czy choćby w Tcl?
Skompilowałem Gambas (bardzo przyjemny interfejs - lepszy niż FLUID), później Opencad, ale niestety u mnie działa wszystko oprócz generowania G-code. Może wziąłem inną wersję Gambas (ostatnią stabilną). Albo coś jest inaczej skompilowane. Nie potrafię znaleźć błędu.

Zauważyłem, że Opencad korzysta z programu pstoedit, który mnie znacznie bardziej zaciekawił. W manualu znalazłem wzmiankę n/t pisania własnych filtrów. W źródłach są przygotowane pliki drvsampl.cpp i drvsampl.h z odpowiednimi funkcjami, które mozna wykorzystać jako szablony. Otrzymujemy gotową listę obiektów graficznych, trzeba je tylko wyrzucić do ostream w odpowiednim formacie. Na końcu pliku jest szablon formatu, którym chyba nawet możemy wymusić co otrzymamy do przetworzenia. No i trzeba by jeszcze zarejestrować nowy parametr i jego obsługę (albo nawet samo się to zrobi dzięki wspomnianemu szablonowi), i trącić Makefile.

Wróć do „OpenCAM: cam pod linuksa wart uwagi (GPL)”