Na stworzenie pliku do frezowania jest kilka metod. Oczywiście mówimy tu o tworzeniu płaskorzeźby ze zdjęcia.
1 Metoda ręcznej "zabawy" z kolorami a raczej z odcieniami szarości - tak jak na Twoich przykładach. Czyli otwierasz zdjęcie w jakimś programie typu photoshop. Zmieniasz wszystko na odcienie szarości nie mylić z czarno-białym. Potem rozjaśniasz poszczególne miejsca i wyrównujesz barwy. Na koniec zapisujesz i otwierasz w cam-ie. Ustalasz ścieżki freza i frezujesz.
Ta metoda jest bardziej chałupniczą metodą i niestety bardzo ale to bardzo czasochłonną
2 Metoda tworzenia płaskorzeźby za pomocą programu artcam albo aspire vectric albo b2g. Wczytujesz zdjęcie odpowiednio obrabiasz. I masz już albo plik co cam-a albo gotowy plik z trajektorią narzędzia który otwierasz bezpośrednio w sterowniku maszyny.
W niektórych cad-ach jest możliwość importowania plików bmp lub jpg i wtedy program pokaże "zbliżoną" wersje płaskorzeźby. Dlaczego zbliżoną a dlatego, że trzeba włączyć punkty kontrolne i przesuwając je można stworzyć płaskorzeźbę. Niestety ta metoda jest również pracochłonna a efekt można ocenić dopiero po zakończeniu pracy.
Są też sterowniki do cnc które pozwalają na bezpośrednie otwarcia plików bmp lub jpg i same ustalają trajektoria narzędzia.
A oto przykład płaskorzeźby zrobionej ze zdjęcia pobranego z internetu

Oczywiście mówimy tu płaskorzeźbach ze zdjęcia. Można tez robić płaskorzeźby bezpośrednio je "rysując" w cad-zie. Ale to już wymaga dobrej znajomości oprogramowania CAD.
robert