O tak moja pomyłka frez pracuje 1/4 swojego obwodu.RobWan pisze:Chyba 3/4 nie pracuje.kubus838 pisze:Jak wycinam kształty np. ze sklejki to frez pracuje 3/4 swojego obwodu![]()
Robert
robert
Wróć do „jaki frez do pracy ze sklejka”
Jak wycinam kształty np. ze sklejki to frez pracuje 3/4 swojego obwodu a więc ma czas na to aby wyrzucić urobek i ochłodzić swoje dwa ostrza. Wtedy można zmniejszyć odległość między przejściami. Tylko można jeszcze tak ustawić obróbke żeby przy wycinaniu kształtu frez przeszedł po "linni" cięcia dwa razy, przesywając się o 0,2mm. Czyli wtedy frez bierze tylko 50% swojego obwodu.artur1981 pisze:Robert, a jak wycinasz kształt w materiale na kilka przejść to przecież frez pracuje co przejście całym obwodem- czy może są jakieś zabiegi co poprawiają parametry pracy freza w takim przypadku.
Każdy frez można bardzo szybko złamać nawet diamentowy. Jestem w stanie rozkroić płyte wiórową nawet zwykłym frezem za 10zł. To jak pisałem wczęśniej jest to kwestia ustawienia samego procesupawlak42 pisze: Bo robert pisze o frezach prostych dwuplytkowych za 10 zł.
Są frezy do rozkroju przecież, ale są to frezy spiralne najlepiej diamentowe za cenę od 200zl.
No dobrze ale jakimi frezami spiralnymi?pawlak42 pisze: Ja mam projekt do rozkroju z otworami fi6 i myślę właśnie o frezach spiralnych.
Ja do projektowania i generowania g-codu używam Rhinoceros i Rhinocampawlak42 pisze:Robert a jakiego używasz programu do generowania g-kodu.
A ja bym na początek poradził aby kupić tanie i słabe frezy i nauczył się nimi pracować. Jak one wytrzymają to można wtedy kupować te droższe.pawlak42 pisze: I tak na początek żeby obczaić wszystko kupie sobie parę płytkowych.
Tylko w heekscnc nie za bardzo wychodzi mi wchodzenie w materiał pod kątem.
tzn. jaki ten posów cztery metry na co?pawlak42 pisze: Posow jaki mogę osiągnąć to spokojnie 4m/m