Znaleziono 3 wyniki

autor: kubus838
15 lis 2013, 19:21
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: NAJLEPSZA rama
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 9189

G3d pisze: edyta: http://www.stratasys.com/3d-printers
Tutaj troche mozna poogladac i poczytac, niestety nie ma bebechow.
Widziałem taka budowę podobna jak w Twoim linku. Jak właściciel otworzył "drzwiczki/klapke" to można było zobaczyć konstrukcje z profili aluminiowych ale nie spawanych tylko skręcanych i na łączeniach widać było kołki ustalające które zapobiegały przesywaniu się tyh profili. Extruder był dokładnie osłoniety z widocznymi kanałami powietrznymi i wentylatorem. Drukarka miała dość spore pole robocze bo 700x600x400mm(co do pola to tak powiedział właściciel). Obudowa wykonana była z tworzywa sztucznego przezroczystego z góry wykonany był "otwór" na filament. Drukarka ta miała standardowe "zawieszki" na szpule i w tej chwili miała podłączone dwie szpule. Ale co zauważyłem to wydruk wychodził bardzo równy czyli bez widocznych "ścieżek" na wydrukowanej bryle a przede wszystkim był zgodny w wymiarami na rysunku technicznym. Nie wiem czy to była konstrukcja profesjonalna czy amatorska ale efekt pracy był imponujący.


Do Kol. syntetyczny

Piszesz że drukujesz z 80-100 mm/s a jest u Ciebie efekt finalny. Chodzi mi o wygląd przedmiotu wydrukowanego i zachowanie jego wymiarów.

robert
autor: kubus838
15 lis 2013, 00:30
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: NAJLEPSZA rama
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 9189

rendejad pisze: No proszę, drukarka 3 tygodnie w domu a jaki już fachowiec :-)
Niestety twoje spostrzeżenia wskazują właśnie na to, że masz słabiutką drukarkę która przy większych prędkościach zaczyna "kaszanić".
Dlatego musisz drukować bardzo powoli.
Ja ma drukarke dopiero trzy tygodnie i pisze o tym co ja zawuażyłem. A Ty masz problemy z nauką a konkretnie z fizyką. Piszesz o tym co dla Ciebie jest obce.


robert
autor: kubus838
13 lis 2013, 22:40
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: NAJLEPSZA rama
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 9189

Witam
Rama do drukarki może być i profili aluminiowych i ze sklejki. Ja wiem niektórzy koledzy piszą o dużych prędkościach wydruku i co z tego. Proszę zwrócić uwagę na stare drukarki igłowe firmy Oki. Tam prowadnice były z plastiku a jednocześnie elementem obudowy a jakie prędkości te drukarki osiągały i nierzadko takie drukarki pracują do dziś a mają po 20 lat. Ale prosze mi powidzieć kto drukuje tworzywem z prędkością 100mm/s? Posiadam drukarke może ze trzy tygodnie i zdążyłem zaobserwować, że czym mniejsza prędkość przesuwu extrudera tym ładnieszy wydruk. Więć w przypadku drukarek 3d na rame, brame i cały układ posuwu ektrudera aż takie siły nie dzialają jak w przypadku obrabiarek cnc. Dlatego moim zdaniem kupowanie prowadnic podpartych, srub trapezowych i całego osprzętu jest niepotrzebne, bo i tak nikt ich nie wykorzysta. Nawet nie ma sensy "produkować" ram super wytrzymałych bo to też nie większego sensu. Chyba, ze ktoś ma takie rzeczy (tzn nie musi wydawać na to kasy) luźne bez przeznaczenia i może sobie złożyć z tego drukarke 3d.

robert

Wróć do „NAJLEPSZA rama”