Znaleziono 2 wyniki

autor: andryjan
13 maja 2010, 18:09
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: Cięcie wodą
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3075

abik81 pisze: To się zgadza, ale... aby uzyskać wysoką prostopadłość krawędzi cięcia w stosunku do płaszczyzny detalu (przy grubych elementach) spowalniając jedynie posuw dojdziemy do kosmicznych czasów obróbki. Kontynenty przemieszczają się szybciej :razz:
Z kolei zwiększanie ilości materiału ściernego powyżej pewnej granicy przynosi efekt odwrotny a dodatkowo zużycie dyszy i komory mieszacza jest o wiele szybsze.
W porządku, dlatego też są pewne granice zmniejszenia prędkości itp., itd., oczywiście im grubszy materiał tym trudniej cokolwiek poprawić.

Głowica uchylna zdecydowanie lepiej rozwiązuje problem i to jest sprawa oczywista :).
autor: andryjan
13 maja 2010, 17:10
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: Cięcie wodą
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3075

Re: Cięcie wodą

r955 pisze:Czy przy cięciu wodą powstaje skos podobny jak w przypadku plazmy?
Tak, występuje pewien "stożek" na grubości detalu, jednak możemy go dość znacznie zniwelować stosując odpowiednie parametry cięcia (np. poprzez odpowiednią prędkość cięcia, ilość podawanego ścierniwa).

Jest wiele czynników, które wpływają na jakość powierzchni cięcia, a co za tym idzie - również wielkość wspomnianego stożka.

Jednak oczywiście wiele zależy od tego co chcemy uzyskać, czy tylko detal przygotowany pod dalszą obróbkę, czy też "gotowy" produkt z dość dobrą powierzchnią, gdzie nie ma wysokich tolerancji wymiarowych.

Wróć do „Cięcie wodą”