Znaleziono 3 wyniki

autor: b_j
04 sty 2009, 23:00
Forum: Obróbka drewna
Temat: Mocowanie podcisnieniowe - kilka pytan
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 17434

Tak czytając opis w którym kolega przedstawia swój stół z naklejaną taśmą nasuwa mi sie jedno pytanie. Sam cały czas mam na innej maszynie pprzykręcone profile aluminiowe poczym zostały one przfrezowane przezco mam prawie idealnie równoległą powierzchnie. Następnie mocuje czesto laminat poprzez taśme do tymczasowego montażu na stole. Mam bardzo duży problem z tym ze po dłuzszym czasie stół jakby popkrywa sie nalotem i po przetarciu lekko palcem zostaje taka czarna substancja na palcu. Przezco wogóle sie nie trzyma taśma. Czy ktoś wie czego to jest efektem,jak to usunąć? Przecieranie np. rozpuszczlnikiem tylko pogarsza sprawe ? Sadze że szkopół tkwi w stopie aluminium- ale z doswiadczenia wiem że każdy stop podobnie brudzi. Czy jest na to jakas rada ? Jak stop najlepiej użyć aby nie było z tym problemu. Bo jak juz ktoś sobie zrobi taki stół a tasma będzie mu sie po tygodniu odkleajała to go ... strzeli ( wiem jak to jest :d )
autor: b_j
03 sty 2009, 18:47
Forum: Obróbka drewna
Temat: Mocowanie podcisnieniowe - kilka pytan
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 17434

i tu sie z kolega nie zgodze.. dokładnie analizowałem to swego czasu teraz juz dokładnie nie pamiętam ile wyszło z pomiarów.
Ale najlepszym dowodem jest fakt że fabrycznie występują również pompy bocznokanałowe 2 stopniowe ( i wiecej) .. i ich podcisnienie jest znacznie wieksze. Załączam poniżej dokumentacje - charakterystyki od pompy jednostopniowej ogólnodostępnej oraz 2 stopniowej. Może komuś okażą sie pomocne takie informacje :
autor: b_j
03 sty 2009, 09:29
Forum: Obróbka drewna
Temat: Mocowanie podcisnieniowe - kilka pytan
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 17434

Według mnie również dużo zależy od wykonania stołu.
Posiadam taki z aledrogo ... http://sklepy.allegro.pl/item519294484_ ... zarka.html
i generalnie jestem mocno zawiedziony. Przymieżam sie do wprowadzenia kilku zmian.
Np. Splanowania (lub wymiana białeo tworzywa na np. plexi lub aluminium ) całego stołu ponieważ jest mega krzywy ... przy grawerowaniu blachy alu 1 mm na jednym koncu tnie na drugim lekko frezuje.
po 2 oczywiscie stół mozna używać na mokoro ale chyba tylko używjac wody .. przy pierwszym cieciu na moko guma która daja grastis tak sie powyginała ze szkoda gadac ... praktycznie do wyrzucenia.

Pozatym w wielu otworkach widać wiory - sadze ze mogą one być niedokońca drożne. Sama powierzchnia stołu jest również chropowata co wydaje mi sie powoduje ze nigdy nie uszelni sie powierzchnia styku.

Czy ktoś ma porównania stołu który w/w z takim o budowie rastrowej ? ( tzn rozumiem ze rastrowy to taki gdzie są rowki i umieszczamy tam uszczekle - a jest jeden otwór zazysający ?

Posiadam 2 pompy bocznokanałowe 0,75 kw połączone szeregowo - co caje z pomiarów wieksze podcisnienie i pompe olejowa 12m3./min zastosowanie j/w. czesto sam sobie frezuje gniazdo w tekstolicie pod konkretny detal i to zasysam.

Wróć do „Mocowanie podcisnieniowe - kilka pytan”