W profesjonalnych maszynach CNC jest dokładnie tak jak to sobie wyobrażasz

Rysujesz sobie na komputerze kształty jakie chcesz by miał element zrobiony za pomocą maszyny.
Elementy do rowerów i inne bardziej skomplikowane rysujesz w trzech osiach jako bryły.
Amatorskie maszyny, niektórych kolegów z forum dorównują maszynom profesjonalnym ale wiekszośc naszych maszyn jest konstruowana niskobudżetowym nakładem i można na nich pograwerować i pofrezować w miękkich materiałach.
Na pewno aby cokolwiek zrobić amatorską czy profesjonalną maszyną trzeba umieć ją obsługiwać, narysować to co się chce w jakinś programie wektorowym (AutoCad, Corel czy inne). Nie jest to trudne, sczególnie jesli masz jakąkolwiek maszyne nawet najprostszą konstrukcyjnie, którą można wykonać za 100 czy 200zł lub nawet za 0zł jeśli się ma troche częsci ze starych drukarek, xera lub innych tego typu urządzeń.
Oczywiście od takiej maszyny nie ma co wymagać ale do nauki programu sterującego i rysowania w zupełności wystarcza. Widzisz jak sie porusza materiał, jak poruszają się osie, możesz wygrawerować jakieś rysunki. Jak już się nauczysz oprogramowania lub w trakcie nauki jesli spodoba ci sie bycie posiadaczem maszyny CNC możesz zacząć kompletować elementy na lepszą maszyne. Ta poprzednia posłuży ci za wzorzec, zobaczysz na co uważać przy robieniu docelowej, co zmienić, co ulepszyć.
Looknij do galerii np.:
Neo24 https://www.cnc.info.pl/album_personal.php?user_id=53
Faza30 https://www.cnc.info.pl/album_personal.php?user_id=303
Haeranek80 https://www.cnc.info.pl/album_personal.php?user_id=865
To są maszyny wykonane niewielkim nakładem finansowym ale w pełni funkcjonalne. Prowadnice od szuflad, troche płyty wiorowej i masz maszyne.