Wiem, czytałem, widziałem w rzeczywistości na pokazach technologia fajna, ale dalej nie jest to dokładność cięcia laserem, szczególnie jeżeli chodzi o stożkowatość takiego otworu . Ale fakt, czasem taka dokładność jest wystarczająca.
Tylko to źródło Hypertherm, a kolega wyżej pisał, że źródło to będzie "klajberg" (Kjellberg)
Może i tną takie otwory, ale pytanie z jaką jakością. Oraz z jak dużym ukosowaniem i czy to "fi 4,8" (oraz dowolne inne "fi") jest zachowane z obu stron blachy...
Ale tak jak wspomniałem, może wcale Wam to nie będzie przeszkadzać, musicie sami zrobić testy cięcia, zmierzyć detale i ocenić. Także do oceny będzie jakość cięcia krawędzi cienkich blach (2-3mm), plazma ma to do siebie, że lubi je mocno nadtopić.
Plazma raczej nie wytnie ci dokładnie tak małych otworów (jeżeli wytnie w ogóle, np fi 4,8mm w blasze 4mm raczej się nie uda...), oraz będzie mało estetycznie cięła cienkie blachy. Także do takich zastosowań dobry byłby laser, fiber 3kW powinien dać radę.
Plazma z kolej będzie o wiele tańsza w zakupie i eksploatacji, a także prostsza w obsłudze. Ale będzie też wolniejsza w cięciu. Także najlepiej by było, żebyś wziął rysunki swoich detali i pojechał do siedziby jakiegoś producenta plazm, żeby Ci to wycięli przy Tobie na miejscu. I wtedy ocenisz, czy jakośc cięcia plazmy tak małych otworów (i cienkich blach) dla ciebie będzie ok. Jak nie, to zostaje ci laser.