Krokówki górą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Wróć do „driver zmieniajacy krokowy w servomotor”
Czy to nie zastanawiające, że aby rozbujać krokówkę do 3000 obr/min potrzebny jest sterownik wysokonapięciowy za ciężkie pieniądze i zasilacz o mocy blisko 1000 VA, a w zamian otrzymujemy 16 W mocy czynnej ?To jaka będzie potrzebna moc z zasilacza dla jednego silniczka o wadze 0,63kg przy 3000obr/min?
Niestety nie czuję się na siłach by w krótkim poście wyłożyć to wszystko czego nauczyłem się w ciągu kilku semestrów. Ale polecam "Elekrtotechnikę" i "Maszyny i napęd elektryczny" dla szkłół średnich.faniron napisał/a:
No cóż koledzy chyba nie wiedzą co to jest moc czynna , moc bierna, cosinus fi, sprawność. Jak się liczy moc silnika od stony "wału".
Proszę o wykład w imieniu swoim i innych niedouczonych Kolegów.
No cóż, dla mnie jednak ma znaczenie czy moja amatorska maszynka będzie robiła detal w ciągu 9 minut, czy w ciągu 1,5 minuty (to jest konkretny przykład z mojej PRAKTYKI, a nie teoretyzowanie). Znaczenie dla mnie ma również czy z serii kilkuset sztuk detali ostatni bedzie miał takie same wymiary jak pierwszy, czy też nie.Bo tak naprawde to kwestia motorow jest najmniej tutaj wazna- czy servo czy krokowe to jest malo istotne.
jest to mój ostatni post w tym wątku.faniron, dlatego ja już nawet nie piszę
ręce opadają...
Jeśli chodzi o odlewy to kolega Walter jest dla mnie autorytetem.Jesli chodzi o kolege postujacego na temat silnika servo 160-200W oraz krokowego 1.9Nm to sprawa jest prosta. Wystarczy zalozyc servo 200W i krokowy 200W na maszyne o ktorej pisalem. Servo dostarczy na stol 20W a krokowy 200W. Rachunek jest prosty