zależy co kolega chce oglądać. U mnie (Aura F2000G) można napięcie, częstotliwość, prąd, obroty...mc2kwacz pisze:Na panelu nie ma dokładnie nic do codziennego oglądania.
I jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji. Jak doskonale wszystkim wiadomo najważniejszym parametrem na który trzeba zwrócić uwagę przy doborze falownika jest prąd silnika. Nawet zakładając bardzo duże chwilowe obciążenie silnika, wzrost poboru prądu przez niego i tak nie przekroczy maksymalnej wydolności falownika jeśli był dobrany równomocny (np 2.2kW=2.2kW), bo falowniki mają możliwość przekroczenia prądu znamionowego o kilkadziesiąt procent w dość długim czasie, np 150% prądu znamionowego w czasie 60s, a wątpię by silnik wytrzymał długotrwałe przeciążenie o 150%.
Chyba, że planujemy ewentualną późniejszą wymianę silnika na większy, to wtedy ma to sens(przewymiarowany falownik)...
A były wprowadzone do falownika prawidłowe wartości silnika(z tabliczki), czy falownik sam sobie pomierzył (co jest obarczone nieraz dużym błędem wynikającym z przyjęcia wartości wg wzorów teoretycznych)? Może dlatego się wyłącza. Może zmierz rzeczywisty prąd pobierany przez silnik w czasie takiej pracy(osobno dla każdej fazy) i porównaj czy są podobne do siebie i z danymi z tabliczki.IMPULS3 pisze:Mam we frezarce silnik 1.7Kw napędzany falownikiem 2.2 KW i niestety jak zbyt długotrwale jest obciążony silnik to falownik się wyłącza pomimo że silnik nie jest jakoś tragicznie gorący. Jest ciepły ale do spalenia to mu jeszcze sporo brakuje.
Lub może jest to spowodowane warunkami chłodzenia. I nie chodzi tu o chłodzenie integralne falownika(wewnętrzny wentylator) służące do schładzania wewnętrznego radiatora, tylko o wymianę powietrza w środowisku szafy napędowej (jeśli jest w szafie).
http://www.falowniki.edu.pl/nauka,5,5,3 ... nikow.html
Albo... masz za słaby silnik do tego obciążenia...
