Znaleziono 3 wyniki

autor: czort
14 lip 2011, 21:30
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Budowa tokarki CNC
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 21560

Sugerował bym raczej cylinder pneumatyczny. Do tej wielkości tokarki swobodnie wystarczy a a to znacznie upraszcza konstrukcje i technologie wykonania cylindra. (ten mój jest toczony porostu z aluminium, jeżeli Kolega ma tokarkę z napędzanymi narzędziami to jest naprawdę prosta sprawa ). W dodatku nie potrzeba wtedy agregatu hydraulicznego wystarczy tylko instalacja zakładowa , względnie mała sprężarka z marketu (koszt ok 600-700 zł ).


Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym konstruowaniu
autor: czort
02 lip 2011, 17:07
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Budowa tokarki CNC
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 21560

Witam
Cylinder dostałem do tokarki od poprzedniego jej właściciela (tokarka Boxford 85 rok produkcji ). http://www.dunhamtool.com/ tu jest link do strony głównej , są tam cylindry z przelotem. Ale też co pewnie Kolegę bardzo by interesowało całe bloki wrzecionowe (tyle że jak wygląda cena i współpraca z firmą to nie mam pojęcia, na strone trafiłem przypadkiem i zobaczyłem tan swój cylinder ;D ). Cylinder przy Kolegi warunkach prawdopodobnie najłatwiej będzie wykonać samemu (w całości toczony z aluminium ).

PS. W sprawie literatury to proponuje przejść na PW
autor: czort
01 lip 2011, 23:25
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Budowa tokarki CNC
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 21560

Witam
projekt jest bardzo ciekawy, Przy odpowiednim rozwiązaniu osłon z wiórami nie będzie problemu (choć obawiam się że niestety cienkiej blachy przewijanej pod suportem zrobić już się nie da ?) układ wymuszony posiadanym korpusem nie jest może najszczęśliwszy ale za to korpus już ma swoje lata a co za tym idzie nie będzie problemów z naprzędzeniami od spawania. Poza tym żeliwo dużo lepiej tłumi drgania (niestety prowadnice toczne już nie mają tej zalety ) . Co do wrzeciennika to posiadam nieco literatury jeżeli to Kolegę to interesuje . W mojej tokarce CNC (podobnej wielkości ) jest końcówka wrzeciona z krótkim stożkiem i mocowaniem "camlock" (typ D, DIN 55029) nr 3. Sprawa dość wygodna bo mogę śmiało założyć uchwyt ręczny ,uchwyt na tuleje 5C (samodzieło, ale bizon posiada je w swojej ofercie ) i co tylko sobie wymyśle . Cylinder dostałem razem z tokarką ( http://www.ecolletchucks.com/DUNHAM/DUN ... LOSERS.htm ).

Jeżeli Kolega ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.


Pozdrawiam

Wróć do „Budowa tokarki CNC”