Czyli czas frezowania ma jakieś znaczenie? Jeżeli można używać frezarek ręcznych to mam taką z castoramy za 140 zł ;] świetnie spisała się przy remoncie podłogi (frezowanie rowków między deskami w celu późniejszego wklejenia listewki). więc i przy tym powinna dać sobie radę.ARGUS pisze: Czyli maszynka ma bys raczej sztywniejsza i dośc mocna
żeby tych 5-ciu mm obręczy nie ciąc na 10 razyale za długi też nie może być .hagop pisze:(nie zależy mi na czasie frezowania).
Jest różnica w kosztach czy wrzeciono np. 1 000 w będzie pracować przez godzine czy przez trzy godziny
PS można do kompa zamontować taki dingsktóry ma port LPT
Pozdrawiam
Rozmawiałem dziś w pracy z kolegą po mechanice odnośnie silników. Jeżeli frez będzie zbierał mniej materiału to silniki nie muszą być mocne. Proces frezowania się tylko wydłuży. (wycinanie okręgu na mocnym silniki będzie wymagało przykładowo 3 cykli a na słabym silniku 15cykli). Jeżeli czas pracy zle wpływa na frez (temperatura) to mógłbym zastosować chłodzenie wodne (polewanie frezu). Szkodliwy wpływ długiego czasu pracy na maszynę nie wiem jak zniwelować.
dinks LPT pod usb? trzeba przewertować allegro

Zawsze chyba istnieje możliwość zaprojektowania urządzenia, które współpracuje z portem USB. i wysyła sygnały na sterownik (odpowiednik tego co widziałem w sklepie tego forum za 600 zł) oraz napisanie prostego programu na PC który by przesyłał g-kod do tego urządzenia. w urządzeniu było by to interpretowane i podawane dalej. Ew coś bardziej rozbudowanego, które interpretuje G-kod i wysyła na to urządzenie a później dalej na frezarkę (co chyba jest lepszym pomysłem, ze względu na cenę uK zapewne jakaś Atmega 128 lub nawet coś z rdzeniem ARM7, który by posiadał tak duży zapas pamięci).
Lecz jeżeli istnieje taki "dinks" to może podaruje sobie programowanie

Czy CATIA V5R18 jest w stanie wygenerować G-KOD (a może i nawet sterować urządzeniami CNC? albo w inny sposób wesprzeć wytwarzanie?)