Przez dłuższy czas pracowałem przy obróbce obudów łożysk i zawsze do obróbki zgrubnej stosowane były płytki z większym promieniem 0.8 a do końcowej z promieniem 0.4 lub 0.2 zostaw do 0.5mm na wykończenie, wieksze obroty wrzeciona i mniejszy posuw. Co do płytek jeżeli znajdziesz dostęp sprawdz sobie płytki i narzędzia Mitsubishi bardzo dobra jakość i wytrzymałość.clipper7 pisze:Jest akurat odwrotnie, przy obróbce końcowej stosuje się duże promienie zaokrąglenia ze względu na większą gładkość powierzchni.lasercuterPL pisze:jezeli kupisz z promieniem 0.2 spokojnie mozesz uzywac ich do obrobki koncowej.
Bardzo proszę kolegów o zaglądnięcie do dowolnego katalogu płytek, a konkretnie do tzw. informacji technicznej. Tam wyjaśnione są różnice pomiędzy kształtami płytek, ich geometrii, pracy łamacza itp. Polecam katalogi internetowe Sandvika, Pafany itp. Wszystko w kolorze i po polsku. A dalej to już tylko praktyka.
Ja też toczę amatorsko i stosuję głównie noże składane. Po lutowane lub HSS sięgam tylko wyjątkowo ( nietypowy kształt ostrza lub rozmiar noża). Płytki muszą być "firmowe", inaczej czekają Cię niespodzianki.
Znaleziono 2 wyniki
Wróć do „Noże składane i płytki wieloostrzowe”
- 29 sty 2009, 22:13
- Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
- Temat: Noże składane i płytki wieloostrzowe
- Odpowiedzi: 32
- Odsłony: 12610
- 29 sty 2009, 16:26
- Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
- Temat: Noże składane i płytki wieloostrzowe
- Odpowiedzi: 32
- Odsłony: 12610