Znam sprzedającego, sam kupiłem u niego dwa takie silniki.
Silnik zasilamy napięciem ok 20 razy większym ( i więcej - poczytać opisy sterowników na akcesoria.cnc.info, tam również znajdziesz sposób doboru zasilacza ) niż podane na etykiecie. Ja sam zasilam go z 12 V zasilacza komputerowego bo akurat to mam dostępne jak narazie. Docelowo będzie to ok 30 V - na takim chodzi u kolegi forumowicza i ma się dobrze.
Z tego co wiem konstrukcja tego wózka który jeździ po prowadnicach ( tego mniejszego) jest bardzo kiepska i nie nadaje się do zastosowań w CNC, trzeba przerobić, ale może dokładniej wypowiedzą się Ci, którzy mają do czynienia z nimi ( a wiem, że tacy są

).
Najprostszy sterownik to chyba ten:
http://www.ottop.republika.pl/sterownik2803.shtml, wystarczy z powodzeniem na początek do tego silnika jednak proszę pamiętać, że prąd uzwojenia jest w nim ciężko regulować - wymiana rezystorów na płytce- jeśli będziesz robił go od podstaw to wlutujesz sobie jakie będziesz chciał.
Nie jest najwyższych lotów, ale działa i jest tani w porównaniu do tego co znajdziesz wpisując na alledrogo : "sterownik silnika krokowego".
Z tego co wiem i widzę po moich silniczkach, to wystarczy, jednak z tym z aluminium to nie jestem pewnien, on więcej niż 1,2 Nm to nie będzie miał. Ja dostałem go z przekładnią 3:1, ale chyba jej nie zastosuję, bo zwolni bardzo pracę maszyny.
Silnik ten ma osiem wyprowadzeń : doszedłem do tego, jak połączone są cewki:
https://www.cnc.info.pl/topics65/silnik ... t23482.htm
Pisałem również do kolegi z forum i uzyskałem taką odpowiedź :
Silniczek ten pracuje dobrze .
połączyłem przewody :
A-czerwony
B-żółty
C-zielony
D-niebieski.
biały +czarny - razem lecz nie podłączone
pomarańczowy +fioletowy - tak samo.
silnik pracuje w maszynce cnc przy napięciu ok 28v, sterownik na L297/L298.
Konfguracja jest inna niż u mnie, choć u mnie działa i u niego też

Sprawdzisz obie wersje i na pewno będzie śmigać
Co do : 17PM-K304-03V: nie miałem styczności.
Można podłączyć różne silniki, różne przekładnie etc. Zakładka MotorTuning w Mach i silnik każdej z osi dostroic i wpisać właściwą liczbę kroków na jednostkę ( mm przesunięcia nakrętki ) - zależne również od skoku śruby!!
Odemnie chyba tyle

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie, sam za niedługo też będę się brał za składanie.
Proponuję zagłębić się w konstrukcje przedstawione na forum, poczytać, a wiele pytań się odnajdzie, co nie znaczy, że nie ukażą się nowe
