Instalacja nowa (miedziana) ale z wymianą bezpieczników na większe niż mam zapisane w odbiorze technicznym to bym nie ryzykował . W razie pożaru firma ubezpieczeniowa na pewno by się na mnie wypięła.
Mam już silnik, falownik w drodze, jak przyjdzie to poskładam do kupy i zrobię pomiary u sąsiada w warsztacie.
Czyli przy falowniku 2.2kW z silnikiem 2kW mogę się spodziewać wartości zbliżonej do 20A ?
W takim razie instalacja w garażu raczej odpada. Nie chce mi się jednak wierzyć, że wszyscy, którzy mają na swoich maszynkach np. wrzeciona ELTE 2.2kW mają instalację o zwiększonej wydajności prądowej. Zwłaszcza, że na filmikach widać, że maszynki stoją czasem nawet w mieszkaniach. Czy rzeczywiście przy takim wrzecionie na maksymalnych obrotach popłynie taki prąd po stronie wejściowej falownika ? Przecież to tylko 2kW mocy.
Witam,
Ponieważ w temacie falowników jestem zielony proszę o wyjaśnienie.
W dokumentacji falownika LG SV022iC5-1F wyczytałem, że znamionowy prąd wejściowy przy napięciu 230V to ok. 21A. Jest to falownik zasilany z instalacji 1F, która jest wykonywana typowo na 16A. Jak się więc ma jedno do drugiego i jak rozumieć ten parametr z dokumentacji. Czy w takim razie nie ma możliwości podłączenia silnika 2 kW z falownikiem do standardowej instalacji domowo-garażowej ?