Znaleziono 4 wyniki
Wróć do „prasa hydrauliczna-budowa”
- 27 lut 2008, 00:48
- Forum: Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa
- Temat: prasa hydrauliczna-budowa
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 37470
Tak to się właśnie liczy. Żeby uzyskać duży nacisk można też stosować kombinacje wielu, nawet różnych siłowników połączonych równolegle do zasilania hydraulicznego i jednocześnie naciskających ruchomy element prasy. Wówczas powierzchnia robocza wypadkowego siłownika jest sumą powierzchni tłoków wszystkich składowych. Trzeba tylko w takim wypadku obliczyć nacisk każdego siłownika osobno i tak je rozmieścić żeby ruchomy element nie chciał koniecznie ustawiać się pod skosem.
- 26 lut 2008, 14:31
- Forum: Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa
- Temat: prasa hydrauliczna-budowa
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 37470
- 03 lut 2008, 20:15
- Forum: Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa
- Temat: prasa hydrauliczna-budowa
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 37470
Jeżeli chcesz koniecznie żeby hydrauliczny podnośnik samochodowy pracował w Twojej prasie w odwróconej pozycji to jest to, jak napisałem wyżej możliwe, ale po jego drobnej modyfikacji. Obejrzałem sobie swój podnośnik stojący w garażu i oto jak to można zrobić: Najpierw trzeba odkręcić stopę podnośnika żeby zobaczyć jego wnętrze. Następnie w stopie, w miejscu gdzie nie będzie to kolidowało z zamocowaniem do górnej belki prasy,a jednocześnie w obszarze do którego dochodzi zawarty w podnośniku płyn, trzeba wywiercić otwór i szczelnie zamocować w nim króciec na którym da się zacisnąć kawałek elastycznej rurki. Teraz skręcamy wszystko spowrotem, porządnie uszczelniając połączenie stopy z resztą korpusu. Po zamontowaniu podnośnika do górnej belki w odwróconej już pozycji, do dorobionego króćca w stopie dołączamy odcinkiem elastycznego wężyka otwarte naczynie (lejek) i przez to naczynie napełniamy cały podnośnik olejem, aż do zupełnego usunięcia z niego powietrza. Żeby usunąć powietrze, ręcznie kilka razy wyciągamy i wciskamy spowrotem tłoczysko oraz poruszamy dźwigienką ręcznego pompowania. Robimy to tak długo aż z otworu w lejku przestanie przy wciskaniu tłoczyska wychodzić powietrze, czyli odpowietrzamy cały układ. Lejek stanowi rezerwuar w którym poziom oleju będzie się zmieniał- przy wysuniętym tłoczysku będzie najniższy. Jeżeli ręczne pompowanie podnośnika już przy pomocy jego dźwigni nie da pełnej siły, tylko będzie wyczuwalne sprężanie w nim powietrza, to znaczy że zabieg odpowietrzania trzeba ponowić. Zjawisko to znane jest osobom które odpowietrzały układ hamulcowy samochodu. Żeby w lejku (rezerwuarze) nie dochodziło do zanieczyszczania oleju trzeba go oczywiście przykryć jakąś luźną pokrywką Króciec powinien być zamocowany szczelnie do stopy ale nie musi mieć masywnej konstrukcji, ponieważ w tym miejscu akurat w podnośniku nie występuje ciśnienie, szczególnie że wraz z rezerwuarem będzie połączony z atmosferą otoczenia.
- 03 lut 2008, 00:08
- Forum: Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa
- Temat: prasa hydrauliczna-budowa
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 37470
Witam. Niestety normalny handlowy samochodowy podnośnik hydrauliczny powinien pracować w pozycji stopą do dołu. Wynika to z tego że olej jest pobierany z dołu podstawy. Jeżeli cały mechanizm odwrócisz stopą do góry to pompka napędzana ręcznie przy poruszaniu dźwignią nie zassie kolejnej porcji oleju tylko powietrze które jest ściśliwe więc nie uzyskasz ciśnienia. Być może ( właściwie to zawsze znajdzie się sposób żeby to zrobić) po rozebraniu siłownika da się w nim zmienić miejsce poboru oleju, nawet ostatecznie z zewnętrznego zbiornika. Pamiętaj też że taki siłownik pracuje tylko w jednym kierunku. Po wykonaniu pracy tłoczenia będziesz musiał ręcznie go cofnąć, lub jak w podanych przykładach z Allegro zrobią to mocne sprężyny. Alternatywą, szczególnie jeżeli taka prasa miałaby pracować ciągle (jakaś produkcja) jest zastosowanie siłownika dwustronnego działania np. http://www.allegro.pl/item305113870_sil ... 169zl.html , do tego napęd przy pomocy pompy hydraulicznej zębatej http://www.allegro.pl/search.php?string ... %C4%99bata z silnikiem elektrycznym oraz manipulator przełączający kierunek ruchu tłoczyska http://www.allegro.pl/item304456997_roz ... xroth.html W układzie hydraulicznym przydałby się też jakiś zawór bezpieczeństwa (przelewowy) żeby powstałe ciśnienie pod koniec prasowania nie rozerwało rurek połączeniowych. Znam to z autopsji bo kiedyś przy uruchamianiu dość dużej wtryskarki do tworzyw sztucznych olej z rozerwanego węża opluł mi cały sufit w pomieszczeniu. Dzięki takiej komplikacji uzyskasz prasę z prawdziwego zdarzenia i poprawisz komfort pracy.