Znaleziono 3 wyniki

autor: diodas1
13 cze 2013, 00:24
Forum: Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC
Temat: Oprogramowanie dla początkujących
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 3080

Kurs dobry jak każdy inny, jeżeli się do niego solidnie przyłożysz. Istnieją też kursy w postaci podręczników drukowanych dla różnych wersji AutoCada. Problem może być inny. Żeby z takiego kursu mieć pożytek, trzeba mieć zainstalowany program i od razu sprawdzać i ćwiczyć zdobytą teoretyczną wiedzę w praktyce. Sama teoria przelatuje przez głowę, zostawiając tylko jeszcze większy chaos. Tutaj masz przykłady co można tworzyć w Blenderze http://www.youtube.com/user/korkoranek/videos http://www.youtube.com/results?search_q ... qEsXLXh9EQ Ktoś tu na forum swój projekt frezarki też "popełnił" w tym programie. Rysunki projektu w tym wątku https://www.cnc.info.pl/topics58/solidn ... ze&start=0 też. Utarło się że Blender to program dla twórców gier komputerowych czy reklam. Prawda jest taka że także nadaje się do tego celu ale nie jest to przecież jego jedyne przeznaczenie, tak samo jak skrzypce nie są używane wyłącznie na koncertach wirtuozów i w orkiestrze symfonicznej. To od użytkownika zależy do czego wykorzysta narzędzie. Żeby go używać do własnego skonkretyzowanego zadania nie trzeba też uruchamiać jego wszystkich możliwości. No dobrze, nie będę więcej agitował bo nie ma takiej potrzeby. Sam wybierzesz, być może po kilku przymiarkach do różnych programów. Jeżeli trafisz na jakiś prosty program graficzny to pewnie i tak szybko zauważysz czego Ci w nim brakuje i będziesz się rozglądał dalej. Wiedzy nigdy za wiele.
autor: diodas1
12 cze 2013, 20:13
Forum: Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC
Temat: Oprogramowanie dla początkujących
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 3080

Blender faktycznie do najprostszych nie należy. Znalazłem dwa samouczki będące pewnym uporządkowanym ciągiem zdarzeń, od których można zacząć wgryzać się w jego przepastne możliwości (aż dziwne że nie trzeba za to płacić).
Pierwszy prostszy http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=49185 bardzo skrótowy
Drugi, obszerny, objaśniający na konkretnych zadaniach funkcje programu

Prawie 200 filmów trwających kilkadziesiąt godzin, gdzie trudno znaleźć męczące dłużyzny robi wrażenie. Dla kogoś kto się nudzi i myśli o "zabijaniu czasu" serial po prostu wymarzony. Kiedy jeszcze się zważy że jest to program wciąż rozwojowy to i na emeryturze będzie co poznawać.
autor: diodas1
12 cze 2013, 18:22
Forum: Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC
Temat: Oprogramowanie dla początkujących
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 3080

Wiele dróg prowadzi do Rzymu. Faktycznie programów do projektowania 3D jest zatrzęsienie i każdy będzie miał inną opinię na ich temat. Pierwszy podział wynika z używanego systemu operacyjnego w Twoim komputerze. Jeżeli zeznasz jakim dysponujesz, pewnie pojawią się bardziej konkretne propozycje. Druga sprawa, co właściwie chciałbyś projektować- jakieś bryły typu organicznego- zwierzęta, postaci humanoidalne... czy raczej kanciaste elementy techniczne- części urządzeń, architektura... A może wystarczy Ci rysowanie 2D
Trzeci wyznacznik to kwota jaką jesteś w stanie "wykaszleć" na konkretny program. Wiele jest produktów wyłącznie komercyjnych a ich ceny mogą lekko strwożyć początkującego. AutoCad do takich należy. Wielu tutaj posługuje się nim ale nikt otwarcie nie powie że mają "pirata" Paradoks polega na tym że na przykład od studentów Architektury oczekuje się znajomości tego typu programów chociaż nie wiadomo do końca jak to legalnie osiągnąć. Na szczęście równolegle funkcjonują nie wiedzieć czemu mniej popularne programy którymi można legalnie posługiwać się całkiem za darmo. Jednym z nich jest darmowy Blender. Jest to prawdziwy kombajn na którego poznanie trzeba poświęcić dużo czasu. Jest angielskojęzyczny ale doczekał się już wielu polskich kursów więc da się to jakoś ogarnąć. Do zabawy w projektowanie organiki jest także darmowy Sculptris. Wpisz sobie w Google nazwę jednego i drugiego, wybierz obrazy (images) a sam zobaczysz co z nimi daje się zrobić. Oba te programy dają wynikowy plik o rozszerzeniach przydatnych do dalszego przetworzenia na G-kody i użycia w obrabiarkach cnc. Ostatecznie dla Ciebie najlepszym będzie taki program który poznasz od deski do deski.
Przykład zabawy "dla zabicia czasu" z programem Sculptris Efekt wyjściowy może być na przykład wykorzystany jako figurka wydrukowana na drukarce 3D

Wróć do „Oprogramowanie dla początkujących”