Znaleziono 2 wyniki

autor: lajosz
01 kwie 2018, 11:10
Forum: Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM
Temat: DXF a WoodWOP
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 10666

Re: DXF a WoodWOP

Pisałem o tym wielokrotnie, ale OK.
Otóż żeby coś zobaczyć w WoodWop-ie, wszystkie obiekty na rysunku MUSZĄ leżeć na właściwie nazwanych warstwach, czyli nie wystarczy ot tak sobie coś narysować i zapisać jako DXF

W pliku o którym wspomniałeś (czyli Example.dxf) są chyba wszystkie możliwe nazwy warstw określające poszczególne obróbki + obiekty leżące na każdej z nich.

Możliwe jest również umieszczenie obiektów np. na warstwie o nazwie FK (z niemieckiego Freie Konture) i w takim przypadku, po imporcie utworzonego pliku DXF też nic nie zobaczysz, chociaż zaimportowany do WoodWop-a plik NA PEWNO zawiera geometrię, czyli rysunek.

Akurat na tak nazwanej warstwie można umieszczać obiekty bez informacji o obróbce, czyli importowane będą tylko kontury (czy wektory jak kto woli), ale WoodWop domyślnie jest tak ustawiony, żeby pokazywał tylko te kontury do których jest przypisana jakaś obróbka i dlatego nie widzisz rysunku/konturów/obiektów w WoodWop-ie chociaż one tam NA PEWNO są.
Oczywiście można w menu WoodWop-a zaznaczyć, żeby pokazywał WSZYSTKIE kontury i wtedy je zobaczysz, nawet jeśli obiekty nie mają przypisanych obróbek.
W takim przypadku, po prostu przypisujesz już w samym WoodWop-ie obróbki do rysunków i po problemie.

Natomiast jeśli pomylisz się podczas tworzenia rysunku (np. w AutoCAD-zie) i nieprawidłowo nazwiesz warstwę/warstwy, to pomimo iż będziesz wszystko widział w programie DXF Import Prof, to po imporcie do WoodWop-a nie zobaczysz nic.

Zresztą jeśli nieprawidłowo nazwiesz warstwę/warstwy, to w DXF Import Prof (czy tam Bpp5) pokaże się stosowny komunikat informujący o tym, że coś jest nie tak i że nie wszystko zostanie wyeksportowane do WoodWop-a.
autor: lajosz
03 maja 2012, 18:55
Forum: Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM
Temat: DXF a WoodWOP
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 10666

@Le-chu

Poniżej masz linka do potrzebnego programu.
Jest to wersja Full, ale też jest to wersja basic, czyli podstawowa.
Jeśli chcesz aby działało to jak należy, to wszystkie kontury/wektory pliku DXF muszą się znajdować na warstwie o nazwie FK (z niemieckiego Fraie Konture).
Dodatkowo kontury/wektory muszą być liniami lub poliliniami, a nie np. splajnami.
Poza tym, otrzymujesz tylko kontury i nic więcej, czyli nie możesz sobie np. na rysunku ustawić, że ta lub tamta linia to ma być cięcie piłą, a z kolei jakieś punkty lub okręgi, to mają być wiercenia itd.
Niestety, ale to są ograniczenia wersji podstawowej.
Natomiast zaleta jest taka, że jest to jednak pełna wersja i (moim zdaniem) spokojnie zaspokaja potrzeby bo i tak najczęściej rysunki w CAD-zie służą głównie do frezowania, a np. wiercenia, cięcia, obróbki poziome i tak ustawia się najczęściej bezpośrednio w WoodWopie.

Reasumując, np. narysowane w CAD-zie koło na warstwie o nazwie FK, zapisujemy do DXF-a .
Tegoż DXF-a ładujemy do w/w konwertera, konwertujemy i plik MPR ląduje w katalogu o nazwie mp4.
Otwieramy go w WoodWopie i ......... nic nie widzimy bo załadowaliśmy tylko kontur.
Żeby go zobaczyć, musimy przejść do edycji wektorów albo przypisać do wektora jakieś narzędzie albo w menu /Widok/ zaznaczyć pozycję /Wszystkie kontury/.

Poniżej link do w/w konwertera.
Konwerter

Wróć do „DXF a WoodWOP”