@poniedzialek1
Sprawdziłem ten plik który podesłałeś i sprawa się wyjaśniła, czyli .... puste G1 jest generowane (HGW dlaczego) tylko wtedy, kiedy ustawisz ramping w obróbce.
Wyłączasz ramping i ..... wszystko generowane jest bez pustych G1.
Jeśli więc ten ramping z jakiegoś powodu jest Ci potrzebny, a dodatkowo koniecznie musisz się posługiwać parą Artcam + UGS, to niestety pozostaje ręczne usuwanie pustych G1.
Jeśli jednak nie potrzebujesz rampingu (moim zdaniem zbędny), to go po prostu wyłączasz w opcjach obróbki w Artcamie i ... po problemie.
Znaleziono 2 wyniki
Wróć do „Universal-G-Code-Sender nie widzi g-codu”
- 17 wrz 2017, 16:47
- Forum: ArtCAM
- Temat: Universal-G-Code-Sender nie widzi g-codu
- Odpowiedzi: 9
- Odsłony: 3142
- 17 wrz 2017, 12:57
- Forum: ArtCAM
- Temat: Universal-G-Code-Sender nie widzi g-codu
- Odpowiedzi: 9
- Odsłony: 3142
Nie znam tego oprogramowania, ale ....poniedzialek1 pisze:Używam UGS platform v2.0
Nie widzi pliku, tylko widzi trajektorię 2D.poniedzialek1 pisze:przerobiłem relief aby frezowany był wokół obrysu (trajektorie 3d, oraz ta sama historia z plikiem), gdy dodałem przejscie wybierania obszaru (trajektorie 2d), to UGS widzi ten plik.
Trajektorii 3D nie widzi, bo nie może jej załadować z uwagi na puste komendy G1 (brak koordynatów) o czym zresztą informuje stosownym komunikatem.
Po usunięciu z pliku (G-Code) pustych komend G1, wszystko ładuje się poprawnie, ale .... coś mi się wydaje, że puste G1 powstały dlatego, że niewłaściwie przygotowałeś plik do frezowania, czyli chyba nie uwzględniłeś bezpiecznego przejścia w Z, a inaczej pisząc, frez nie wycofuje się ponad materiał podczas przejścia do kolejnego zagłębienia się w materiał i przy przejściu do kolejnego zagłębienia "rysuje" powierzchnie materiału.
Prawdopodobnie dlatego postprocesor w Artcamie, podczas zapisu do pliku, generuje puste kody G1.
Sprawdź, czy na pewno właściwie przygotowałeś trajektorię.
Jeśli sprawdzisz i okaże się, że wszystko OK, to nie pozostaje nic innego jak ręczne usuwanie pustych G1.
Najlepiej zrobić to w systemowym WordPadzie (nie w notatniku) , bo ten ma nieco większe możliwości zamiany, więc można zamienić wszystkie G1 na .... spację po prostu, po czym zapisać plik i .... już ładuje się poprawnie.
Plik w załączniku, został "przerobiony" w/w metodą.