Ja pracuje na codzień na maszynie HOMAG Venture 12 (na innych Homagach też)
Odpowiadając na Twoje pytania odnośnie postprocesorów do Weeke, to ArtCam ma kilka rodzajów postów do Weeke.
Prawdopodobnie dlatego, że użyłeś niewłasciwego posta, a jeszcze bardziej prawdopodobne, że ArtCam generuje ścieżkę narzędzie właśnie do WoodWopa i dlatego nic nie widzisz bo (jak piszesz) nie masz WoodWopa.miu pisze:ale gdy robiłem jakiś łuk to w kodzie ani słychu o funkcji G2 G3, dlaczego tak?
Jednak nawet wtedy, gdy ArtCam wyeksportuje gotowy program do WoodWopa (.mpr) , to nie jest to typowy program składający się z linii i łuków (czyli tak jak to jest normalnie w WoodWopie), tylko generuje program, owszem w formacie mpr, ale dokłada do niego tzw. ciąg poligonowy. A ciąg poligonowy (format PLY), to nic innego jak jedna ciągła linia która jest ścieżką narzedzia. Nie da się jej już edytować w WoodWopie poza takimi rzeczami jak pozycja X, Y całości i dodania lub zmainy narzędzia obrabiającego. Maszyna wykona taki program i to w dodatku tak, jak to zostało zaprojektowane w ArtCamie, ale gdy tylko uznamy że jakiś element nam nie pasuje i chcemy to zmienić, to niestety, ale trzeba na nowo odpalać ArtCama, nanosić zmiany i ponownie generować program.
Z tego co wiem (być może wiem za mało), to nie da się bezopośrednio programować maszyn Weeke/Homag . Owszem, można wstawić kod NC, ale do WoodWopa. Pytanie tylko po co, skoro WoodWop słuzy własnie do robienia programów CNC na zasadzie rysowania (bardzo uproszczonego) . Jednak WoodWop ma bardzo ważną (miom zdaniem) zaletę. Rysując bezpośredni w nim, mozna tworzyć programy parametryczne, czyli zależne od zmiennych, jak również wprowadzć warunki. Dodatkowo, WoodWop jest wyposazony w konwerter DXF do MPR, czyli rysujemy coś w jakimś cadzie (linie i łuki lub polilinie), następnie konwersja do MPR-a i są to linie i łuki, które można dowolnie już zmieniać , kasowac, kopiować w WoodWopie.miu pisze:kolejne moje pytanie to czy ktoś ma informacje jak zaprogramować tą maszynę bezpośrednio z pulpitu? mam instrukcję, ale tam jest tylko sama obsługa zwiazana z maszyną... :/
Reasumując tą nieco przydługą tyradę. WoodWopa raczej trzeba mieć mając Weeke lub Homaga.
Wersja demo tego programu, jest dostępna na oficjalnej stronie Homaga. Ograniczeniem wersji demo, jest ilość rysowanych konturów (wektorów) , która nie może być większa niz 10, ale jest to jedyne ograniczenie.