Znaleziono 3 wyniki

autor: cncolo2
05 kwie 2009, 14:20
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Tokarka MD-350
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4571

Fajny pomysł z tym czujnikiem,takie poręczne DRO ,zaopatrzę się w taki,gdzie kupiłes ten o większym skoku?
autor: cncolo2
05 kwie 2009, 10:30
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Tokarka MD-350
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4571

Nie byłem pewien czy cegoś nie brakuje przy tych pokrętłach dlatego zapytalem.W takim razie przystępuję do zajęć praktycznych :) . Dzięki za odpowiedź.
autor: cncolo2
04 kwie 2009, 13:58
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Tokarka MD-350
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4571

Tokarka MD-350

Witam.

Dopiero uczę się toczyć (niedawno zakupiłem tokarkę od kolegi z forum) i mam pytanie dot. podstaw pracy na tokarce.Tokarka to FERM MD-350 ,jest to z tego co zauważyłem klon tokarki BV-20(tak jak Nutool,LD, chyba Proma SPA500 i inne).A pytanie mam takie: jak prawidłowo posługiwać się podziałką na pierścieniu przy pokrętłach posuwu.Chodzi mi konkretnie o to ,że widziałem u kumpla który ma OUS-1 i TSB-16 ,że tymi pierścieniami z podziałką można swobodnie obracać-chodzi głównie o zerowanie.
W mojej tokarce natomiast pierścienie z podziałką są osadzone na klinie i w ten sposób unieruchomione-tzn nie obracają się swobodnie ,tylko razem ze sruba.Czy w Nutoolach jest podobnie?Jak w takim razie wyglada toczenie jakichś bardziej skomplikowanych detali -zapamiętywanie podziałki,przy cofaniu odejmowanie itp.Z braku doswiadczenia nie wiem jak do tego podejść i prosiłbym o jakieś wytłumaczenie.
Tokarka taka jak w linku tylko bez szafki:


MD-350


pozdrawiam

Wróć do „Tokarka MD-350”