Znaleziono 2 wyniki

autor: kostner
05 sty 2007, 17:09
Forum: Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych
Temat: Dobór silnika dla amatora
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4600

Zle mnie zrozumiales te silniczki 1,9 Nm to sa dobre silniki (przynajmniej jesli chodzi o moc) Standardem jest stosowanie silnikoow 1Nm, ktore bez problemu dadza rade. Ale im silnik mocnejszy, tym lepszy, szybciej go wykrecisz i bedziesz mogl stosowac wieksze parametry obrobki - mocniejszy silnik to uciagnie bez problemu. Zaproponowalem Ci mocniejsze silniki na starcie bo sruba metryczna musi wykonac 2-3 obroty kiedy trapezowa tylko 1 aby przesunac os o dana jednostke. Dlatego musi sie to wszystko krecic szybciej a temu podola tylko mocniejszy silnik.
autor: kostner
05 sty 2007, 16:37
Forum: Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych
Temat: Dobór silnika dla amatora
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4600

Czesc linkplanet. Masz dobre podejscie do sprawy. Majpierw zbudowac ploter z MDF i potem poprawiajac bledy budowac konstrukcje z alu. Moje pytanie to jaka mozliwoscia obrobki dysponujesz ?? Tokarka ?? Frezarka ??
Co do silnikoow i elektroniki jezeli teraz zastosujesz srube metryczna o malym skoku, maszynka bedzie bardzo wolna a co z tego wynika aby uzyskac rozsadne czasy obrobki bedziesz musial szybko krecic silnikami co bedzie skutkowalo spadkiem ich mocy. Najlepiej byloby kupic silniki Mocne okolo 3Nm + sterowniki co daje za sama elektronike okolo 2000 zl. Oczywiscie w tym momencie przekraczamy budzet 2 krotnie ale za to masz super sterowniki i silniki do kolejnej maszynki :). Alternatywa - jezeli masz pojecie o elektronice jako takie kupic kit i poskladac samemu lub zrobic wszystko od zera tzn wytrawic plytke itd. Projektow jest kilka na forum jak i w calym internecie. Bardzo dobre sterowniki robi kolega marcomp77 chyba ma rowniez w sprzedazy silniki 1,9Nm - zwroc sie do niego o pomoc na pewno skompletuje ci CALE sterowanie wraz z plyta posrednia oraz zasilaczem za rozsadna cene.

Co do budowy mechaniki jak piszesz zrobisz ja z odpadow i dobrze bo moim zdaniem mechanika jest najprostsza. Uwazac musisz tylko na dobre zaprojektowanie detali takich jak mocowania srub nakretek, walkow itd. Jezeli to zrobisz niedbale lub niezbyt dokladnie to cala mszyna chocby nie wiem jakie silniki tam zalozyc pracowac nie bedzie tak jakbys sobie zyczyl.

W drugiej maszynie od razu ci mowie zapomnij o czesciach drewnianych i wszystko zrob z aluminium.

Na ten temat mozna by prace doktorska napisac ja podalem ci tylko ulamek tego na co powinienes zwrocic uwage.

Pozdrawiam
KostneR

Wróć do „Dobór silnika dla amatora”