Znaleziono 2 wyniki

autor: upadły_mnich
21 sty 2010, 10:38
Forum: Pomiary, Kalibracja, Narzędzia Pomiarowe
Temat: efekty nieumiejętnego używania narzędzi
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 9776

"doświadczony" pracownik demontował goleń podwozia od samolotu. Taki powiedzmy amortyzator olejowo-powietrzny. Cisnienie robocze ok 220atmosfer. Tłok nie chciał wyjść z korpusu, siadł na uszczelkach gumowych. Niby były przyrządy do ściagania ale przecież mozna sobie ułatwić. :???:
Podłączył wiec to do urządzenia podajacego powietrze z ciśnieniem własnie 220at.
Tłok wystrzelił jak z armaty, przebił okno, przebił okno sąsiedniego budynku (jakieś 50-70m) i zatrzymał sie na ścianie. Pracownik niestety został w tym dniu zwolniony.
autor: upadły_mnich
10 gru 2009, 10:12
Forum: Pomiary, Kalibracja, Narzędzia Pomiarowe
Temat: efekty nieumiejętnego używania narzędzi
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 9776

Wszyscy o uszkodzeniu a są również inne aspekty.
Pracowałem w firmie, gdzie gradacja przewinień byla troche inaczej ustawiona:
- za uszkodzenie suwmiarki pracownik usłyszałby troche od kierownika lub bardziej prawdopodobne, że od kierownika narzędziowni.
-za korzystanie z narzędzi niezgodnie z przeznaczeniem - tu usłyszałby więcej i to praktycznie od każdego z kierownictwa
- za używanie uszkodzonego lub niesprawnego narzędzia - tu niestety nie byłoby litości. Może nie od razu zwolnienie ale jednak.
Jeden z kolegów podał argument, że nikt pracownikowi nie powiedział, że źle robi. Argument jest może i słuszny jak na stanowisko ślusarza zatrudnia się fryzjera lub położną ale czy mechanika nawet po zawodówce to też dotyczy? Nie wiem

Wróć do „efekty nieumiejętnego używania narzędzi”