Znaleziono 3 wyniki

autor: gigipawel
29 lis 2010, 23:12
Forum: Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe
Temat: Serwonapęd
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6494

syntetyczny pisze: Znam i próbowałem w ramach hobby od tego zacząć. Poległem na dokumentacji technicznej.Stąd moje pytania natury inżynierskiej:)
Najprostsze serwa na świecie. Problemy zaczynają się przy krzywkach czy synchronizacjach wieloosiowych. Tylko że trzeba przysiąść i pomęczyć.
syntetyczny pisze:
A jakie koledzy polecają tanie serwa ze sterowaniem impulsowym?
Zależy od Twoich umiejętności elektronicznych i programowania. Ja chyba jak bym takie posiadał to bym zrobił UHU lub jakiegoś klona. Bo bym sie przy tym super nauczył stroić.


Co do komercyjnych serv Ac to na polskim rynku wtórnym ciężka kasa (chodź nieraz się coś upoluje ) a scaigać to spore ryzyko ja już mam silniki które słabo się kręcą.
autor: gigipawel
29 lis 2010, 22:12
Forum: Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe
Temat: Serwonapęd
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6494

syntetyczny pisze:A jakie masz serwa w swojej pracy mgr?
W pracy mgr. mam system Ge Fanuca PACMotion taki Mercedes w serwach wszytko po światłowodach i sterowane modułem pozycjonującym w PLC(PACSystemie RX3i).

W domu mam nie uruchomione jeszcze Yaskawa Sigma II SGDH-04FE sterowane impulsowo ale mają dużo opcji w tym sterowaniu i analogow też.
Na pewno jak bym pisał drugi raz prace wybrałbym te drugie, więcej jest pracy i umiejętności nabytych.
autor: gigipawel
29 lis 2010, 21:13
Forum: Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe
Temat: Serwonapęd
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6494

Fragment mojej pracy mgr:/
W sterowaniu serwozmacniaczami wyróżniamy trzy typy podstawowych metod:
- impulsowe: podajemy ciąg sygnałów logicznych i kierunek obrotu, rozwiązanie takie jest najczęściej stosowne ze względu na uniwersalność możliwość sterowania z komputera lub sterowników PLC różnych producentów
- analogowe: sterowanie odbywa się za pomocą sygnałów analogowych, coraz rzadziej stosowane
- wyspecjalizowane: profesjonalne sterowanie odbywa się w protokole stworzonym przez firmę która wyprodukował Serwowzmacniacz poprzez światłowody albo protokoły sieciowe (modbus), dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy zakłóceń ale nie ma możliwości połączenia urządzenia z urządzeniami innych producentów

Wróć do „Serwonapęd”