Znaleziono 2 wyniki

autor: Rafi.imir
13 lip 2010, 11:39
Forum: Inne obrabiarki przemysłowe
Temat: Prośba o pomoc - książka o obrabiarkach
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 4251

Od konkretnych sytuacji i problemów mamy swoje ukochane forum :grin: Do takiego poradnika z pewnościa sięgnie grono co dopiero wdraża sie w dziedzine obróbki skrawaniem i programowania maszyn CNC. Ale jeżeli mają to pisać fachowcy (mi do takiego duuuuuuuuzo brakuje) to ja też z checia sie temu przyjrze i z pewnoscia czegos sie dowiem ciekawego :grin: No pytanie tylko ile ejszcze bedzie kosztowac to cudo... :razz:
autor: Rafi.imir
09 lip 2010, 16:09
Forum: Inne obrabiarki przemysłowe
Temat: Prośba o pomoc - książka o obrabiarkach
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 4251

Witam,
Pozwolę sobie dorzucić swoje 2 grosze :grin:
Jak juz to nastawiłbym się na to projektowanie obrabiarek. Szczerze konkretnej książki o projektwoaniu maszyn CNC nie widziałem. Choć z drugiej strony była by to taka książka troche jakby z Podstaw Konstrukcji Maszyn.
Książek o obłsudze obrabiarek CNC i samych obrabiarkach jest już sporo na rynku.
Choćby W. Habrata Obłsuga i programowanie...
J. Honczarenko Obrabiarki sterowane numerycznie
Jan Kosmol: Automatyzacja obrabiarek i obróbki skrawaniem
czy też ksiązki Jemielniaka odnośnie diagnostyki i wiele wiele innych.
Wydaje mi się że mało jest książek o niekonwencjonalnych metodach obróbki :wink:
Ponadto do czytania ksiażki to można zmusić jeszcze studenta ale fachowiec cnc to sobie poczyta coś firmowego o nowosciach i tyle mu wystarczy :wink:
Pozdrawiam

Wróć do „Prośba o pomoc - książka o obrabiarkach”