Znaleziono 2 wyniki

autor: Endrju76
13 maja 2009, 20:24
Forum: WARSZTAT
Temat: Naprawa tokarki cnc
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 6759

Mack pisze:Ja mam sterowanie T1 ale większość kart jest identyczna jak w T2(jak nie wszystkie bo różnią się tylko wgranym oprogramowaniem). Najprawdopodobniej coś nie tak jest z kartą graficzną, może którąś pamięć trzeba wymienić. Praktycznie każdy układ który jest na karcie graficznej można kupić w sklepie. A czy ta szachownica pojawia się od czasu do czasu czy może jak sprzęt chwilkę pochodzi i się nagrzeje. U mnie było tak że jak się nagrzewał to stopniowo znikało to co na ekranie, okazało się że wadliwy był układ scalony 7474 za 1zł. A poza tym jak się maszynka sprawuje?
Sprawuje się dobrze. Sterowanie Emco nie jest złe. A jak toczę bardziej skomplikowane kształty to kod generuję na Edge Cam i wszystko hula praktycznie bez poprawek. Dzięki za podpowiedź w sprawie monitora. Pokażę to moim elektronikom.
autor: Endrju76
12 maja 2009, 20:40
Forum: WARSZTAT
Temat: Naprawa tokarki cnc
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 6759

Witam. Zobaczyłem ten post dopiero teraz. Też mamy tokarkę EMCO TURN 120 czy twoja jest na sterowaniu EMCOTRONIC TM02? U nas czasami zanika obraz na monitorze i pojawia się szachownica. Program leci klawiatura działa ale na monitorze można grać w szachy. Czasami jest to denerwujące. Pozdrawiam.

Wróć do „Naprawa tokarki cnc”