Znaleziono 2 wyniki

autor: pitsa
05 maja 2012, 22:12
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: Pytania z teorii cięcia laserowego zadane przez kol. Szymo23
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5277

www.kimla.pl pisze: Czym się ma jedna firma odróżniać od drugiej jak stosują te same komponenty? Kolorem?
Nie kolorem, tylko podejściem do wiedzy, udostępniania informacji niezbędnej do optymalnego doboru parametrów pracy maszyn i skutecznością wdrażania kolejnych generacji rozwiązań.

Przykład: http://www.bystronic.pl/cutting_and_ben ... _fiber.php

Notatka prasowa z 24 stycznia 2012: "Kolejną innowacją w dziedzinie cięcia laserem włóknowym jest ByPos Fiber, system który zmienia automatycznie ogniskową. To jest niezbędne zwłaszcza wtedy gdy typ materiału zmienia się przy kolejnych wykonywanych pracach. ByPos Fiber będzie montowany jako standard we wszystkich maszynach BySprint Fiber zamawianych w 2012 roku, niezależnie od mocy lasera. Dla maszyn które zostały dostarczone bez ByPos Fiber zestaw retrofit będzie dostępny w trzecim kwartale 2012."
autor: pitsa
05 maja 2012, 19:31
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: Pytania z teorii cięcia laserowego zadane przez kol. Szymo23
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5277

www.kimla.pl pisze:Ja mogę ustawić w swoim laserze standoff z dokładnością 0.01mm
Standoff czyli po naszemu odstęp, dystans. :-)
szymo23 pisze:Ale do tematu czym mierzyć wysokość i jak dajcie propozycję.
Proponuję mierzyć odległość do materiału za pomocą lasera. :-)


Dzięki tym zagadkom, wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałem, nie tylko z zakresu cięcia i spawania laserami ale i detekcji laserowej i precyzyjnych pomiarów na małe i duże odległości (lidary z pomiarem zawartości bioaerozolu w powietrzu).

Przy okazji informacji o pomiarze pojemnościowym, dającym możliwość utrzymywania dystansu z dokładnością 0.01mm, zastanawiam się jak można zapanować nad takim ogromem informacji. Zbudowanie nowego urządzenia to bardzo szeroki zakres pracy i umiejętności, od programisty znającego się na matematyce wektorowej i automatyka po konstruktora, fizycznego wykonawcę i twórcę tabel pomocnych przy doborze parametrów pracy urządzenia dla klientów.
Czy w firmie Kimla, w trakcie wdrażania nowych rozwiązań, tworzona jest w jakiś specjalny sposób baza wiedzy, tak aby można było skutecznie, szybko i zespołowo wypuszczać na rynek coraz to nowsze i lepsze urządzenia? W przypadku pasja tworzenia wszystko może "siedzieć" w głowie, ale w przypadku zatrudniania kilkudziesięciu pracowników to już tak nie działa.
Czy można poprosić o odpowiedź na tak niedyskretne pytanie? :)

Po raz kolejny widzę porównanie z maszynami ze stodoły:
www.kimla.pl pisze:Oczywiście laser zrobiony w przysłowiowej stodole trudno uznać za coś użytecznego.
i to zainspirowało mnie do zadania tego pytania. Myślę, że sukces nie zależy tak bardzo od budynku, w którym się buduje, ale od podejścia do zarządzania wiedzą i umiejętnościami. Zamiana stodoły lub garażu w centrum rozwoju nowych technologii jest jedynie potwierdzeniem tej umiejętności, a nie dowodem, że coś spod strzechy jest bezużyteczne.

Wróć do „Pytania z teorii cięcia laserowego zadane przez kol. Szymo23”